Završen je prvi deo sezone za 13 klubova Druga regionalne lige Sever – Jug: grupa A (južni deo Banata) i grupa B (Srem). Po četiri najbolje ekipe iz svake grupe nastavljaju takmičenje u okviru plej-ofa, gde prenose osvojene bodove iz svojih grupa.

Tabela u zajedničkoj grupi, pre prvog kola plej-ofa, ima sledeći izgled: 1. Podrinje , Mačvanska Mitrovica (536:481) 11, 2. Dinamo, Pančevo (467:450) 11, 3. Šimanovci (519:481) 19, 4. Radnički, Kovin (492:476) 10, 5. Vitus Basket (464:481) 8, 6. Jadran, Golubinci (444:476) 8, 7. Jedinstvo, Kačarevo (501:517) 7 i 8. Sloven, Ruma (450:511) 7 bodova.

Parovi prvog kola plej-ofa: subota, 22, februar: Jedinstvo – Podrinje, Radnički – Jadran i Virtus Basket – Šimanovci: nedelja, 23. februar, Dinamo – Sloven.

Detalj sa utakmice košarkaša Šimanovaca, foto: Živko Radivojević

Utiske o dosadašnjem delu sezone izneo je Miloš Milivojević, igrač i predsednik KK Šimanovci.

Kao što smo najavljivali prilikom osnivanja kluba, svaka nova sezona nam je uspešnija od prethodne – kaže Milivojević – Dobrom i kvalitetnom igrom plasirali smo se u završnicu takmičenja za plasman u viši rang. Naša ekipa je selektirana sa 5-6 igrača iz naše opštine i ostalim momcima iz Beograda, koji su najpre naši prijatelji, pa tek onda saigrači. U prvom delu sezone imali smo najdominantnijeg igrača lige, centra Suzića, kojeg su dobre igre u našem klubu stvorile mogućnost da karijeru nastavi u Nemačkoj. Na žalost, lišeni smo njegovih usluga, ali mu, svakako, želimo svako dobro. U daljem takmičenju mnogo očekujemo od našeg pleja Avdalovića, internacionalca, koji je igrao u Estoniji. Naravno, računamo dosta i od Duvnjaka, Aleksića, Moravca, Ilića, Bogdanovića, Gajice i ostalih. Od novih ekipa, najveća nepoznanica Virtus Basket. Sa ostalim ekipama igramo dugi niz godina i sličnog smo kvaliteta. Ovo je svakako najuspešnija sezona u istoriji košarke u Šimanovcima. Pozivamo ljubitelje ovog sporta da nas podržeu drugom kolu 29. februara, kada kao domaćini igramo u Vojki. I ovom prilikom zahvaljujemo se Sportskom savezu opštine, na čelu sa Sinišom Đokićem. Bez njih ova “zdrava priča” ne bi opstala.

By Živko Radivojević

Živko Radivojević je dugogodišnji uspešni saradnik, autor, mnogih pisanih dela na stranicama Sportin.biz-a. Praktično jedan od osnivača ovog web portala. Sa posebnom pažnjom prati sva dešavanja u Sremu, ali i šire. Njegovi tekstovi o boćanju i bowlingu su praktično jedinstveni u Srbiji. Time je njegov doprinos na razvoju ovih sportova nemerljiv.

Ostavite odgovor