Utamice 22.kola Košarkaške lige Srbije su donele nekoliki vrlo zanimljivih rezultata koji su znatno uticali na tabelu.

Košarkaši Vojvodine su igrali možda i prelomnu utakmicu prvenstva u derbiju začelja koji je odigran u Valjevu. Posle dva vezana poraza na svom terenu Novosađani su poraženi i u ovom duelu i praktiično su ponovo drugoligaši. Samo čudo ih može spasiti u poslednja četiri kola. Bilo je 96: 71. Po četvrtinama je bilo: 28: 17, 26: 21, 21: 16 i 21: 17.

Utakmica je odigrana pred 600 gledalaca u hali 15.septembar. Toma Vasiljević je sa 19 poena bio najefiaksniji igrač Metalca, dok je kod gosta to bio Andrija Simonović sa 22 poena. Sudije: Milivoje Jovčić, Radoš Arsenijević i Strahinja Dašić.

Hala „Park“ Stara Pazova, detalj

Hala „Park“ u Staroj pazovi je bila poprište duela košarkaša Dunava i Napretka iz Aleksinca. Pred 300 gledalaca „Alasi“ su izvoijevali vrlo važnu pobedu u rezultatu 100: 8. Po četvrtinama je bilo: 21: 25, 27: 27, 31: 19 i 21: 17. Za košarkaše Dunava je to bila osma prvenstvena pobeda i sada su za korak iznad zone za ispadanje.

Luka Mitrović je bio najbolji poenter kod domaćina sa 16 poena. Sa istim brojem je bio i Dušan Juzbašić, a sjajni su još bili Nikola Kovačević (15), Andrija Drašković (15) i Aleksandar Beloica (14). Kod gosta je to bio kao neprikosloven Aleksandar Ilkić sa 27 poena.

Sudije: Siniša Prpa, Marko Pecelj i Ljubomir Marković.

Hala „Strelište“ Pančevo

Još jedan meč odluke na začelju, bar za domaćina utakmice je odigran u pančevačkoj hali Strelište. Pred 450 gledalaca su igrali Tamiš i Zlatibor iz Čajetine. Gost je bio prejak rival za domaćina, 76: 88. Po četvrtinama je bilo: 16: 21, 25: 19, 18: 23, 17: 25.

Miloš Nikolić je sa 21.poenom bio najbolji u timu Tamiša, dok je kod gosta to bio Stefan Mitrović i Petar Vorkašić sa po 16 poena. Sudije: Ilija Belošević, Marko Strika, Miloš Hadžić.

U preostalim utakmicama dana su postignuti manje više očekivani rezultati koje možete pogledati ovde: