Tri utakmice su večeras odigrane u Košarkaškoj ligi Srbije.

U hali čačanskog Borca pred 1.000 gledalaca ekipa Borca je za protivnika imala OKK Beograd. Stari sportski rivali su odigrali “tvrd” me jakih odbrana, a bolje se ipak snašao domaćin za očekivan trijumf 77: 62. Po četvrtinama je bilo: 25: 16, 24: 18, 16: 21 i 12: 7.

Uroš Čarapić je bio najbbolji strelac Borca sa 16 poena. Sa druge strane to je bio Nenad Miljenović sa 14 poena.

Sportska Dvorana “Veliki Park” Užice

Hala “Veliki Park” u Užicu je ugostila pred 850 gledalaca domaći sastav Slobode i novosadske Vojvodine. Užičani su na kraju pobedili i pored nešto slabije partije u prvih 20.minuta igre. Bilo je, 88: 80. Po četvrtinama je bilo: 18: 24, 27: 25, 22: 14 i 21: 17.

Tadija Tadić je sa 26 poena bio najprecizniji domaći igrač, a kod gosta je to bio Aleksandar Radulović sa 29.poena.

Hala “Strelište” Pančevo

U Pančevu su igrali košarkaši Tamiša i Napretka iz Aleksinca. Pred svega 200 gledalaca u hali Strelište, Tamiš je ostvario veoma važnu pobedu u svojoj borbi za opstanak, 69: 66. Po četvrtinama je bilo: 18: 17, 19: 17, 14: 11 i 18: 21.

Derrick Steven je sa 21.poenaom bio najprecizniji u timu Tamiša. Kod Aleksinčana je to bio Bogdan Mikavica sa 13 poena.

Sudije: Uroš Obrknežević, Vladimir Jevtović i Jasmin Juras.