Hala sportova “Drago Jovović” u Vrbasu je večeras bila sablasno prazna bez prisustva gledalaca za utakmicu Super “B” lige Srbije.

Rukometaši Vrbas Petrola su za rivala imali ekipu Jedinstva iz Novog bečeja. Gostima je na kraju očito više prijala takva “atmosfera” u hali jer su ostvarili pobedu, 26: 29 (13: 17). Domaćin je odlično otvorio utakmicu, poevo sa 3: 0 i prednost držao sve do 22.minuta meča (12: 11). Od tog minuta pa do kraja poluvremena Vrbašani su postigli samo jedan gol, a gosti šest. U nastavku Vrbas je dugo jurio prednost Jedinstva. stigli su u drugom delu i do poravnanja u dva navrata (23: 23 i 24: 24), ali nisu imali snage i za potpun rezultatski preokret. Gost u završnici opet bolji i nosi bodove kući.

Uroš Mitrović je sa 6 golova bio najbolji u timu Vrbasa. Kod gosta je isti učinak imao i Strahinja Ristić.

Derbi su sudili Goran Ristić i Zoran Popov iz Kikinde.