Čukarički - Inđija, foto: Sportin

Beograd. Stadion Čukaričkog, gledalaca oko 500. Sudija: Nenad Minaković, pomoćnici: Matija Olajoš Nađ i Darko Savović. Četvrti sudija: Miloš Đorđić. Delegat: Momčilo Marić. Žuti kartoni: Zorić 66′, Veličković 90+4′ – Čukarički. Strelac: Bosančić 85′ – Inđija.

Čukarički: Petrović, Stevanović, Vidosavljević (Endijaj 46′), Ortiz (Savić 70′), Mićin (Ergelas 81′), Zorić (Lukić 70′), Drezgić (Radojčić 64′), Đorđević, Ostojić, Veličković, Eze.
Trener: Aleksandar Veselinović

Inđija:  Preković, Cucin, Mihajlov, Marković (Brana Ilić 80′), Dimitrov (K) (Bosančić 80′), Milijan Ilić, Jovanović, Vasilije Janjić (Dimitrijević 57′), Čermelj, Milosavljev (Banjac 53′), Vidić (Purtić 46′).
Trener: Aleksandar Janjić

Stadion na Banovom brdu u Beogradu je bio domaćin poslednje subotnje odigrane utakmice iz 28.kola Linglong Super lige Srbije.

Čukarički je kao favorit ugostio ekipu Inđije. Dva tima su u meč ušli u pomalo kombinovanim sastavima, posebno ekipa domaćina koju u sredu očekuje polufinale Kupa Srbije. Sama igra u prvom delu meča je protekla uglavnom u laganom ritmu, posebno u prvih pola sata utakmice. Ipak Inđija je bila taj tim koji može da žali što je na semaforu posle tih 45.minuta bilo 0: 0. Luka Čermelj je bio najbliži golu posle kornera koji je izveo Dimitrov. Sjajna lopta kapitena gosta na glavu Čermelja, a ovaj iz peterca glavom direktno u golmana domaćina. Petrović se tu praktično „odbranio“ od udarca defanzivca Inđije.  Potom je Marković u dva navrata opasno ugrozio gol domaćina, ali je mreža ipak mirovala. Sa druge strane domaćin neubedljiv sa sporadičnim pokušajima šuteva sa distance.

U drugom poluvremenu na samom početku tog dela igre i prva prilika za domaćina. Ipak Preković sjajno brani pokušaj igrača domaćina, Mićina sa 15.metara. Inđija ima prvu priliku u tom delu meča u 54.minutu. Brzu kontru započinje tek ušli u igru Banjac. Iz par kombinacija lopta stiže do Vasilije Janjića, koji iz punog trka šutira sa oko 20.metara od gola domaćina. Lopta ide pravo u golmana koji je boksuje. Na isteku prvog sata igre i prava „bomba“ Banjca. Oduzeo je ovaj igrač loptu domaćem igraču i odmah uputio snažan šut ka Petroviću. Ipak lopta leti pravo ka rukama golmana domaćina. Dva minuta kasnije zeleno beli opet u prilici. Dimitrov šalje pas ka Markoviću, a ovaj iz prve šutira sa oko 12.metara pod prečku, a Petrović je ponovo sjajan i šalje loptu u korner. Najveću priliku za gol domaćin ima u 71.minutu. Tada je Edijaj iz peterca u padu uputio šut ka golu gosta, ali ipak nedovoljno jako da bi savladao Prekovića.

0: 1 je bilo u 85.minutu. Dimitrijević se odlučio na šut sa oko 18.metara od gola domaćina. Lopta pogađa njegovog saigrača u leđa, Purtića. Ista se odbija ka Bosančiću koji iz okreta u padu šutira i pogađa donji desni ugao, ovog puta nemoćnog Petrovića.

Fudbaleri Inđije su tako ostvarili drugu pobedu na gostovanju u ovoj sezoni i ono ipak najvažnije do pobede je došla sasvim zasluženo.