Fudbaleri Inđije su doživeli visok poraz na startu nove superligaške sezone u Beogradu.

Čukarički je za razliku od pre nešto više od mesec dana, ovog puta savladao Inđinčane sa rezultatom 3: 0. Sama utakmica je otvorena sa dva pokušaja rivala, koji su sa distance šutirali u rivalske golmane. Tako su se oprobali gostujući igrač Aleksić i sa strane domaćina Rakonjac. U nastavku još dve poluprilike za igrače u belim dresovima, a do vođstva stiže domaćin u 38.minutu. Bila je to akcija po levoj strani napada, usledio je dobar centaršut na peterac gosta. Tu je nečuvan bio Kajević koji je loptu samo „čušnuo“ kraj nemoćnog Prekovića, 1: 0.

Posle samo nekoliko minuta rezultat se na semaforu opet promenio. Ovog puta iz slobodnog udarca je sa oko 20.metara strelac bio Docić. Sjajno je ovaj igrač uputio loptu preko živog zida gosta, a golman se praktično nije ni pomerio isprativši let lopte u svoju mrežu, 2: 0.

U drugom poluvremenu opet Inđija prva preti. Eliomar je šutirao iz kaznenog prostora, direktno u dobro postavljenog golmana domaćina Petrovića. Razmena „paljbe“ je nastavljena tokom drugog dela utakmice, a najbolju priliku za gol gosti maše u trenutku kada je Marković sjajno upošljen od Tripkovića. Marković šutira ka mreži, golman je savladan, ali su domaći igrači dobro zatvorili gol i sa gol linije loptu izbacuju u polje.

Treći gol je pao u sam smiraj utakmice. Pokušao je golman Preković da uposli saigrača. Lopta je presečena, usledio je brz napad domaćina. Lopta je ubačena sa desne strane na glavu Ezea koji je iz peterca šalje u nezaštićenu mrežu, 3: 0.

Do kraja meča je zabeležen još samo pokušaj Dimitrova iz slobodnog udarca sa oko 22.metra od gola domaćina. Lopta je otišla kraj desne stative gola domaćina.

Pred igračima dva tima su nove obaveze već za četiri dana. Inđija dočekuje Voždovac koji je takođe poražen u uvodnom kolu i to kao domaćin (Radnik 1: 3). Čukarički će u derbi meč. Na stadionu Karađorđe u Novom sadu ih očekuje Vojvodina.

Beograd. Stadion na Banovom brdu. Bez prisustva gledalaca. Sudija: Milan Mitić, pomoćnici: Ivica Stojanović i Oliver Petrović. Četvrti sudija: Aleksandar Živković. Delegat: Vuk Blečić. Strelci: Kajević 38′, Docić 41′, Okeuhie 90′ – Čukarički. Žuti kartoni: Kamenović 53′, Birmančević 55′ – Čukarički, Aleksić 33′, Bakić 35′, Tripković 85′ – Inđija.

Čukarički: Petrović, Docić (K), Stevanović, Rakonjac (Ndiaye 57′), Kamenović, Kajević, Puškarić, Savić (Ćirković 66′), Šapić, Birmančević (Đorđević 85′), Okeuhie.
Trener: Aleksandar Veselinović

Inđija: Preković, Dimitrijević, Mihajlov, Eliomar (Nešković 65′), Brana Ilić (K) (Marković 46′), Milijan Ilić, Bastajić (Dimitrov 81′), Aleksić (Tripković 46′), Purtić, Konotar (Anđelković 46′), Bakić
Trener: Bratislav Živković