Fudbaleri Inđije su u utakmici 11.kola Linglong Super lige Srbije ugostili ekipu Zlatibora iz Čajetine.
Bila je to vrlo važna utakmica za dva tima koja su se nalazila u takozvanoj zoni za ispadanje iz superligaškog društva. Derbi začelja je po zalaganju ekipa na vrlo važnom meču opravdao očekivanja. Nije tu bilo previše lepršavosti u igri jer je sve bačeno na osvajanje tri boda.

Gotovo dvadeset minuta igre su se rivali ispitivali na terenu. Bilo je tu sporadičnmih pokušaja sa obe strane, a gost je u 14.minutu pogodio i stativu gola Jovičića. U tom minutu je šut sa oko 20.metara od gola Inđije uputio Miloradović, ali je let lopte na svoju stativu i u korner prosledio golman zeleno belih. Domaćin umalo da se revanšira minut dva kasnije, kada je u dobroj prilici bio mladi Šiđan u dresu Inđije, Nešković. Njegov šut sa osam metara je izblokiran, a tom šutu je predhodila dobra akcija zeleno belih.

Upravo ta akcija je i nagovestila gol. Zeleno beli su pleli mrežu oko gola Čubrakovića. Sve je krenulo kao po koncu od Cucina, ka kapitenu tima Iliću, koji izbacuje najnovije pojačanje u timu Obradovića, a ovaj gotovo sa korner linije zavrće loptu u peterac, gde je Kupinac, Nebojša Bastajić najbrži i šalje u padu loptu u nezaštićenu mrežu, 1: 0.

Minut kasnije i umalo nov gol za domaćina. Izbačen je u prostor Bastajić, njegov trk ka kaznenom prostoru gosta. Golman Zlatibora istrčava čak na 30.metara od svog gola i u padu šalje loptu pravo na zatrčalog Bastajića. Ista se odbija od strelca gola, ali na nesreću domaćina van okvira gola Zlatibora. Lepu akciju domaćin čini nakon kornera. Uvežbana akcija. Ilić ka svom imenjaku Milijanu, ovaj iz prve na rogalj kaznenog prostora, ali Obradoviću lopta beži preko noge i velika prilika odlazi u nepovrat.

Gost drugi put preti posle slobodnog udarca. Krstić nekadašnji igrač Inđije, gađa u glavu Glišovića. Visok skok, šut glavom, ali preko prečke gola domaćina. Na samoj utakmici gost može najviše da žali za prilikom u 44.minutu. Kapiten domaćina na rivalskoj polovini poklanja loptu. Usledila je brza kontra gosta. Dubinska lopta ka Vukiću. Jovičić se na trenutak okliznuo, a Vukić u padu šutira ka nezaštićenoj mreži. Ipak peta Jovičića, koji je tada intervenisao kao rukometni golman spašava mrežu Inđije.

U drugom poluvremenu prava drama na terenu. Raskvašen teren posle obilne kiše je pružao razne mogućnosti, ali i brojne greške igrača dva tima. Domaćin je prepustio sredinu terena gostu. Namerno ili ne, ostaje nepoznanica. Bilo je tu prilika na obe strane da se postigne još koji pogodak, ali onih pravih malo. Kod domaćina Obradović je u 56.minutu mogao da overi pobedu svog novog kluba. Do boda su gosti mogli u 81.minutu, ali je Jovičić još jednom sačuvao svoju mrežu uz pomoć prečke posle šuta Vukića.

Inđija je tako upisala i četvrtu pobedu, dvanaesti bod, a gost je ostao na upola manje osvojenih bodova duboko u zoni za ispadanje iz elite.

Inđija. Gradski stadion, bez prisustva gledalaca. Sudija: Dragan Čolović, pomoćnici: Čedomir Andrejić i Milan Pašajlić. Četvrti sudija: Nenad Minaković. Delegat: Vuk Blečić. Strelac: Bastajić 22′ – Inđija. Žuti kartoni: Bakić 47′, Mihajlov 61′, Eliomar 89′ – Inđija, Vukić 52′, Poček 88′ – Zlatibor.

Inđija: Jovičić, Cucin, Mihajlov, Bakić, Protić, Radin (Marković 82′), Milijan Ilić (Purtić 66′), Obradović (Aleksić 74′), Nešković, Bastajić (Čermelj 82′), Brana Ilić(k) (Eliomar 46′).
Trener: Dejan Čelar

Zlatibor: Čubraković, Jezdimirović, Anđelković (K), Stamenković, Đakovac, Glišović, Miloradović (Živanović 46′), Vukić, Janjić, Vladić (Ibrahim 46′) (Poček 76′), Krstić.
Trener: Zoran Njeguš.