Večeras su igrane utakmice četvrtfinala Kupa Srbije za odbojkaše i odbojkašice.

Bile su to prve utakmice pošto se u ovom stepenu takmičenja igraju i revanš dueli. Kod muškaraca ekipa Karađorđa iz Topole posle eliminacije Novog pazara u hali Pendrik je večeras načinila novi iskorak savladavši ekipu Partizana sa 3: 2 u setovima. Prvoligaši su tako skinuli još jedan superligaški skalp, a da li će to biti dovoljno i za polufinale ostaje da se vidi.

Po setovima je bilo: 21: 25, 25: 22, 25: 18, 22: 25 i 15: 13.

Uzbudljivo je bilo i u kraljevačkoj novoj hali sportova. Lider na tabeli superligaškog društva je teško izborio pobedu protiv tima Niša. I ovde se igralo pet setova, 3: 2. Po setovima je bilo: 26: 28, 25: 21, 28: 26, 19: 25 i 15: 12.

Treći meč je igran u kragujevačkoj hali Jezero. Radnički je sa 3: 0 savladao tim Mladog radnika. Po setovima je bilo: 25: 23, 29: 27 i 25: 13.

Četvrta utakmica će se igrati 3.novembra u subotičkoj dvorani Dudova šuma. Tamo će se sastati Spartak i Vojvodina NS seme.

Kod dama je takođe odigrano tri utakmice i nije bilo iznenađenja.

Beograd je kao domaćin ugostio favorizovani sasav TENT-a. Obrenovčanke su lako stigle do pobede, 1: 3. Po setovima je bilo: 24: 26, 5: 18, 17: 25 i 12: 25.

U Lajkovcu Železničar je sa maksimalnih 3: 0 pobedio ekipu Crvene zvezde. Po setovima je bilo: 25: 13, 25: 17 i 25: 21.

Treća utakmica je odigrana u Inđiji. Kao jedini tim iz prvoligaškog društva, Inđija je za rivalke imala tim Uba. Ubljanke su u sjajnoj formi i kao favoritkinje su stigle u Srem. Na kraju sigurnih 0: 3 iako je u drugom setu domaći sastav mogao bar do utešnog seta. Po setovima je bilo: 16: 25, 25: 27 i 15: 25.

Četvrta utakmica će se odigrati naredne srede. Partizan će za rivalke imati tim Jedinstva iz Stare pazove.