Pirot i Novi Sad su večeras bili domaćini prvim odigranim utakmicama šestog kola Košarkaške lige Srbije.

U Pirotskoj hali „Kej“ pred oko 30 gledalaca su igrali košarkaši Pirota i lazarevačke Kolubare. Pobednik je odlučen tek posle jednog produžetka, 88: 95.

Po četvrtinama je bilo: 11: 18, 1: 17, 19: 21, 28: 23 i 9: 16. U timu domaćina najefikasniji su bili sa 21.poenom, Dušan Filipović i Mladen Pantić. Kod Lazarevčana je to bio Vuk Đorđević sa 29.poena.

Sudije: Ivan Stefanović, Ljubomir Marković i Ivan Ilić.

SPC „Vojvodina“ Novi Sad

Druga utakmica večeri je odigrana u SPC Vojvodina u Novom sadu. Ovde je utakmicu ispratilo 45 gledalaca, a bio je to meč vojvođanskih klubova. Vojvodina je ugostila ekipu Dunava iz Starih banovaca. „Alasi“ su dobro otvorili ovu utakmicu i vodili posle prvog poluvremena, 38: 42. Treća četvrtina je praktično rešila pitanje pobednika (24: 11), a krajnji rezultat je bio:90: 62.

Po četvrtinama je bilo: 19: 29, 19: 13, 24: 11 i 28: 9.

Nikola Gaćeša sa 25 poena je bio najbolji u timu domaćina, a kod gosta je to bio Nikola Kovačević sa 20 poena.

Sudije: Siniša Prpa, Dragan Matić i Filip Đukić.