Odbojkašice Inđije su kao favoritkinje ušle u utakmicu petog kola Prve lige Srbije.

Inđinčanke su ugostile ekipu Novog sada i za samo nešto više od jednog časa igre završile posao i ostvarile novu pobedu. Bilo je to glatkih 3: 0 u setovima.

U prvom setu gošće su se dobro držale do rezultata 5: 5. Potom sledi serija poena domaćeg sastava i brzo je bilo 10: 5. Potom se razlika polako penjala da bi prvu set loptu Inđija imala kod rezultata 24: 17. Tu loptu i koristi za sada konačnih 25: 17 i 1: 0 u setovima.

U drugom setu je otpor gošći još brže slomljen. od startnih 3: 3, do 9: 3 i tajm auta gostujućeg stratega. Tu se gošće malo vraćaju u igru, ali onda domaći sastav pojačava svoju igru i deset razlike je kod rezultata 19: 9. Praktično je set dobijen i sve je ostalo rutina, 25: 16. 2: 0 u setovima.

Treći i odlučujući set domaći tim dobija još brže. Na servu Anite Kovačević je bilo čak 9: 1. Tu ipak nije sve bilo gotovo u mukama gošći. Brzo je Inđija stigla do 21: 8, potom i do 24: 11. Tek treću set i meč loptu domaći koristi za 25: 13 i 3: 0 u setovima.

Pobeda domaćeg tima ni u jednom trenutku nije bila ugrožena, a gošćama predstoji sigurno grčevita borba za očuvanje sadašnjeg statusa prvoligašica.

Inđija – Novi Sad 3: 0

Hala sportova. Sudije: Mario Peić iz Subotice i Lazar Mitrović iz Stare pazove. Delegat: Goran Tanasković iz Novog sada.

Inđija: Barnak, Ljubičić, Jovanović, Kompirović, Obrenović (K), Kovačević, Katić (L-1):
Klupa: Isailović, Kalinić, Puškarić, Janjušević, Mrđan, Radmilović, Ivanović (L-2).
Trener: Nikola Jerković

Novi Sad: Vujović, Vranjković, Raonić, Joldić, Novaković, Racić (K), Gemović (L-1).
Klupa: Damjanović, Rubežić, Petović, Tomić, Jovanović (L-2).
Trener: Vladan Šaraba