Fudbaleri Inđije su gostovali na najvećem srpskom stadionu “Rajko Mitić” u Beogradu.

Rival im je bio šampionski sastav Crvene zvezde. Kao i predhodne jeseni zeleno beli su odigrali pre svega jedan hrabar meč. Favorizovani domaćin je opet posle preokreta stigao do pobede i naravno opet dobijenog penala.

Očekivana je bila velika ofanziva domaćina koji je na teren za igru istrčao sa najjačim sastavom iako se očekivalo da će to biti jedan kombinovani tim posle evro ispita u četvrtku iza nas. Pritiskali su domaći igrači odbranu gosta, a u tim uvodnim minutima golman Jovičić je bio sjajan na golu. Taj trend je ovaj iskusni golman držao tokom celog toka utakmice.

1: 0 je bilo u 21.minutu. Sjajno se snašao Diego Falćineli koji je posle centaršuta zakucao loptu u mrežu. Bila je to brza akcija Crvene zvezde, ali ostaje sumnja da li je Italijan bio u nedozvoljenom položaju.

Inđija stiže do gola posle velike greške domaćeg igrača Erakovića. On je pokušao da vrati loptu golmanu Borjanu, Nešković je bio “budan” presekao je taj put i kao najiskusniji igrač je zatresao mrežu gola domaćina, 1: 1.

Tim rezultatom je i završeno prvo poluvreme.

U drugom delu meča još jači pritisak momaka u crveno beloj opremi. Već pomenuti Jovičić je ponovo sjajan u 50.minutu. Prava je enigma kako je zaustavio šut Falćinelija. Imali su domaćini još par prilika za gol, ali ponovo Falćineli u 53′ i Gobeljić u 63′ nisu mogli da savladaju golmana gosta.

I onda novi šok za domaćina. Igrao se 64.minut meča kada je “bonus” igrač Inđije Mihajlo Nešković ponovo strelac, 1: 2. Dimitrijević je maestralno pronašao Neškovića na petercu, ovaj iz poluokreta šalje loptu kraj stajne noge golmana Borjana i mala mrežica se zatresla.

Da se istorija bolno ponavlja, ovog puta za Inđiju na “Marakani” je i treći penal za Crvenu zvezdu u dva meča na ovom stadionu. Ivanić je ubacio loptu u kazneni prostor, ona je prosleđena ka Pavkovu, a ovaj u duelu sa Čermeljem pada. Kao poručena situacija za kazneni udarac, iako su se dva igrača međusobno povlačila za dres. Katai je uzeo loptu, oštro šutirao i zatresao mrežu Jovičića, 2: 2. Golman Inđije je imao loptu na prstima, ali je to bila bomba sa 11 metara.

Domaćin je imao dovoljno vremena da još jače pritisne odbranu gosta za sada pobedu. Taj gol je opet postigao Falćineli koji je tako po efikasnosti stigao Neškovića sa druge strane. Bio je to 85.minut utakmice kada se strelac visoko vinuo posle centaršuta, lopta mu pada na glavu na nekih desetak metara od gola Inđije. Trzaj glavom i ona para “rašlje” gostujućeg gola. 3: 2.

Do kraja utakmice koju je obeležila i gusta magla na ivici regularnosti nije više bilo golova. Gost hrabar, pametan, ali to opet nije bilo dosta ni za bod na stadionu “Rajko Mitić”.

Beograd. Stadion Rajko Mitić. Sudija: Miloš Milanović, pomoćnici: Jovan grujić i Miloje Milićević. Četvrti sudija: Momčilo Marković. Delegat: Nenad Nikolić. Strelci: Falćineli 21′, 85′ i Katai 75′ (penal) – Crvena Zvezda, Nešković 36′, 64′ – Inđija. Žuti kartoni: Cucin 59′ i Čermelj 74′ – Inđija.

Crvena Zvezda: Borjan, Gajić, Pankov, Eraković (Gobeljić 46′), Degenek, Sanogo (Pavkov 70′), Kanga (Nikolić 70′), Gavrić (Ivanić 46′), Ben (Spiridonović 70′), Katai, Falčineli.
Trener: Dejan Stanković

Inđija: Jovičić, Bastajić (Brana Ilić 70′), Mihajlov, Krneta, Cucin, Čermelj, Đorđević, Radin (Milijan Ilić 80′), Nešković, Aleksić (Dimitrijević 59′), Obradović (Vujasin 80′).
Trener: Dejan Čelar