Kada uvertira jedne fudbalske utakmice u današnje vreme krene sa proslavom petstotog nastupa jednog igrača za svoj tim, to je već praznik sporta.

A upravo tako je krenula preduvertira u utakmici Mačva – Inđija, kada je kapiten domaćina Filip Pejović dobio uramljenu sliku sa svojim dresom na kojem je pisao broj 500. Takva vernost jednog igrača je u svetskim razmerama retkost.

500-stota, foto: Anđelko Belić

Samu utakmicu Inđija po igri nekako bolje otvara. Pritiskali su gosti odbranu domaćeg tima i već u trećem minutu uputili prvi šut ka golu (Obradović) danas odličnog Miloša Gordića. Gosti su “umirali” u lepoti igre na samom startu, a onda šok broj jedan po njih. Tekao je napad igrača u zelenoj opremi. Duga lopta je presečena, brza akcija domaćina, lopta stiže do Dabića. Ovaj na desnoj strani napada svog tima ima svo vreme ovog sveta da se namesti, pogleda, sjajno centrira. Lopta  pada između Mihajlova i Krnete, tu je iz prve zahvata Adamović i Jovičić je nemoćan, 1: 0. Bio je to praktično prvi šut ka golu gosta i njegova mreža se zatresla.

Nastavio je gost da napada i pored primljenog gola, a Bastajić i posebno kapiten Brana Ilić su bili vrlo neprecizni u svojim pokušajima za poravnanje rezultata. I kako to obično biva u fudbalu, 2: 0.

Dug trk Dabića po desnoj strani napada, lako zaobilazi Čermelja, opet sjajno asistira na mesto “zločina”, gde je sada Ortiz sam kao satelit. Lagana egzekucija, sada u drugi ugao gola Jovičića.

Podatak da su gosti u prvom poluvremenu imali više šuteva u okvir gola domaćina, kao i ogroman posed lopte je bila nikakva uteha za Inđinčane.

U drugom delu brojne izmene u dva tima, posebno i razumljivo kod gosta. Igra slična. Strategija trenera Dragana Aničića ispoštovana do poslednjeg atoma snage igrača Mačve. Sa druge strane, gost nekako je delovao potrošeno. A možda su i iščekivanja pred utakmicu bila nerealno visoka.

Ipak nemože se osporiti da su gosti želeli do gola, šanse za možda i borbu za bod, ali. Dve prilike za Aleksića, Eliomara, prečka Mihajlova i novi gol Ortiza.

A taj gol je stigao u 80.minutu. Po prvi put na meču Radin gubi jedan duel na protivničkoj polovini. Brza akcija domaćina, gle opet po desnoj strani napada. Ko drugi do Dabić. Ponovo lopta, ovog puta u prostor gde je visoki Ortiz u padu, nogom šalje u mrežu, 3: 0.

Šabac. Stadion Mačve. Sudija: Stanko Ostraćanin, pomoćnici: Čedomir Andrejić i Stefan Vojnić. Četvrti sudija: Jovan Šegrt. Delegat: Ivan Karapetrović. Strelci: Adamović 12′, Ortiz 33′ i 80′ – Mačva. Žuti kartoni: Radin 35′ – Inđija.

Mačva: Gordić, Pejović (K), Ivić (Mihajlović 90′), Tripković (Zukanović 65′), Obradović, Ortiz (Đoković 80′), Marković, Dabić, Mijailović, Adamović (Trimanović 90′), Knežević (Božić 90′).
Trener: Dragan Aničić

Inđija: Jovičić, Dimitrijević (Cucin 71′), Mihajlov, Brana Ilić (K), Bastajić, Radin, Krneta, Obradović (Eliomar 60′), Đorđević (Jovanović 82′), Čermelj (Milijan Ilić 46′), Nešković (Aleksić 60′).
Trener: Dejan Čelar