Pobeda u poslednjoj utakmici ove jeseni i novi bodovi dobro će doći somborcima, koji će mirnije provesti pauzu između jesenjeg i prolećnog dela prvenstva u vojvođanskom severu.

Sa zalihom osvojenih bodova (21), fudbaleri Radničkog rasterećeni su briga oko plasmana na tabeli, jer su izmakli društvu, koje će od samog prolećnog starta voditi bitku za beg sa začelja tabele. Njihov poslednji protivnik ove jeseni, ekipa Vojvodine iz Tovariševa, po svemu sudeći propustila je i poslednju šansu u jesenjem delu prvenstva da poveća saldo bodova (od trenutnih 6), i sa malim izgledima za opstanak u Ligi, će na proleće nastaviti takmičenje.

Centaršut Lučića na glavu Josića

Završetak sezone na igralištu “Miladin-Mile Vujin” u Tovariševu obeležio je meč domaće Vojvodine i gostujućeg Radničkog iz Sombora, u kojem su oba tima pokazala borbenost, i želju da na kraju izađu kao pobednici. Prilika se ukazala i jednima i drugima, šansi je bilo na obe strane, a na kraju, reklo bi se, slavio je srećniji tim. Ovo u prvom redu zbog prilika koje je domaćin propustio tokom devedeset minuta igre. Dve najizglednije fudbaleri Vojvodine nisu iskoristili tokom meča, i za njima će žaliti, jer su sami krivi za poraz. Najpre u finišu prvoga poluvremena su imali priliku da sa bele tačke dođu do vođstva, kada je lopta posle kornera u ruku pogodila gostujućeg fudbalera Ožegovića, a sudija Vukanović pokazao na jedanaest metara. Kapiten Vujanović je preuzeo odgovornost, i usudio se da izvede kazneni udarac, ali je loše šutirao, visoko preko gola. Drugu priliku domaći su imali pet minuta pre kraja utakmice kod rezultata 0: 0, kada je šut jednog njihovog igrača zaustavila prečka. Kazna je stigla u sledećem napadu gostiju, pošto je kapiten Lučić svoj brzi prodor ka domaćem šesnaestercu završio centaršutom na drugu stativu, gde se nalazio iskusni Josić, koji glavom pogađa mrežu Bugarskog za 0: 1.

VOJVODONA (T) – RADNIČKI (S) 0: 1 (0: 0)

Igralište u Tovariševu. Sudija: Vukanović (Subotica). Strelac: Josić u 86. minutu. Žuti kartoni: D. Ranisavljev, Tančić (Vojvodina), Martinović, Ožegović, Smilanovski (Radnički).

Vojvodina: Bugarski, D. Ranisavljev, Nenadić, Turi, Mustafović, M. Ranisavljev, G. Stanojev (M. Stanojev), Vulić (Cvijić), Familić (Milovanov), Vujanović, Tančić.

Radnički: Zorić, Mazinjanin, Kolarić, Knežević, Martinović, Đukanović (Mijović), Lučić, Ožegović, Mitrović, Tevanović (Josić), Smilanovski.