Poslednjim zviždukom sudija, u nedelju 29. novembra, okončana je fudbalska jesen na Vojvođanskom Severu.

Po prohladnom i mestimično maglovitom vremenu, sa svega nekoliko stepeni u plusu, odigrano je poslednje, sedamnaesto kolo prvog dela prvenstva, a postignuti rezultati su gotovo očekivani sa izuzetkom susreta u Lovćencu, gde je favorit na papiru, ekipa odžačkog Tekstilca položila oružje pred dobrom domaćom ekipom, Njegošem.

Na devet mečeva, pet su dobili timovi domaćina, jedan susret je završen bez pobednika, a na preostala tri su slavili gosti. Postignuto je ukupno 25 golova ili 2,8 po jednom meču. Iznenađenje kola priredili su fudbaleri iz Lovćenca, koji su naneli poraz favorizovanoj ekipi Tekstilca iz Odžaka, golom kojega je postigao Miloš Bogovac u 75. minuti meča. Interesantno je napomenuti da je ovo bio drugi poraz odžačana u jesenjem delu takmičenja, a prvi se dogodio u prvom kolu kada su plavo –beli iz Odžaka, pognute glave sišli sa svog terena u susretu sa Bačkom iz Pačira (0:2). Ovaj sunovrat odžačana pogodovao je vodećima na tabeli, Vojvodini (BG) i Bajši, koji su nakon svojih pobeda pobegli Tekstilcu sada za tri boda. Jesenji prvak, ekipa Vojvodine iz Bačkog Gradišta, koja je gotovo celu jesen bila lider Lige, ubedljivo je završila prvi deo prvenstva, nanevši težak poraz svom domaćinu na igralištu „Milorad Džomba“ u Crvenki, istoimenoj ekipi (0:5). Drugi na tabeli, ekipa Bajše, na svom bunjištu je deklasirala ČSK iz Čelareva sa 4:1, i ukupnim bodovima (38) stala uz samog lidera. Derbi imenjaka, i ekipa iz gornjeg doma igran je u Turiji, gde domaćin nije ništa prepustio slučaju, već je svog gosta pobedio sa 2:0 golovima Jovića u 48 i Gubača u 73. minutu. Ovom pobedom turijci su se izjednačili sa petrovčanima po broju osvojenih bodova(32), ali bolji skor datih i primljenih golova imaju fudbaleri iz Petrovca, pa su na tabeli sada četvrti. Krila Krajine su u Bačkoj Palanci bila bolja od Obilića iz Novog Kneževca sa 2:1 (1:1) i novim bodovima se učvrstila u sredini tabele. Apatinska Mladost je na svom poslednjem gostovanju ove jeseni u Pačiru igrala nerešeno sa domaćom Bačkom 2:2. Bio je to deveti remi ekipe sa Dunava, mada su prvi deo susreta rešili u svoju korist (0:1), a na kraju su golom Jovovića spasili remi u 90 minuti meča. Ekipa Hercegovca je nastavila uspešnu seriju dobrih rezultata, šest mečeva bez poraza, a završetak sezone je okončan trijumfom nad ekipom Tavankuta iz istoimenog mesta (2:0) golovima Dmitrovića i Ivelje.

Vojvodina – Tovariševo tim 2020

Meč poslednjeg tima na tabeli, ekipe Vojvodine iz Tovariševa, koja je na svom bunjištu dočekala somborski Radnički, pripao je gostu (0:1) golom Josića u 86 minuti utakmice, a ovaj poraz fenjeraša dodatno boli jer je kapiten njihovog tima Vujanović, promašio penal u 40 minuti, i minut pre gola somboraca, domaćini su pogodili prečku Zorića kod rezultata 0:0. Četrnaesti na tabeli , ekipa Vrbasa poražena je na igralištu kraj „Šlajza“ sa 0:2 od komšija iz Srbobrana, i proleće će dočekati u društvu Crvenke, koja je osvojila isti broj bodova (15), odnosno dva više od Obilića, koji je predposlednji, i poslednje Vojvodine(T) sa 6.

Intervencija golmana Bugarskog (Vojvodina Tovariševo)

Sledi pauza i zasluženi odmor svih, a novi okršaji i nastavak prvenstva se očekuje sredinom marta naredne godine, kada se očekuju i nova uzbuđenja na vojvođanskom severu.