Sremskomitrovačka hala “Pinki” je večeras bila domaćin sudara dve ekipe koje su ove sezone izborile plasman u Super “B” ligu Srbije.

U tom meču devetog kola rukometašice Srema su za rivalke imale ekipu Petrovaradina. Na kraju meča Srem je bio rezultatski bolji, 33: 30 (22: 10).

Domaći sastav je imao dva lica na ovom meču. Furioznih 30 minuta meča u kom su vodile sa 12.golova razlike po oglašavanju sirene za odmor ekipa. Zanimljivo gošće su bolje otvorile meč i u 6.minutu su imale dva gola prednosti, 1: 3. Potom sledi serija golova domaćeg tima i u 9.minutu je bilo, 6: 3. Tu seriju od 5: 0. Domaći tim je napravio još jednom isto tokom prvog dela meča, a rekordnih 7: 0 u periodu igre od 21. do 26.minuta. Otuda i visoka razlika na poluvremenu, 22: 10.

U drugom delu sledi opuštanje domaćeg sastava i Petrovarain se polako posle 0: 6 vraća rezultatski u meč, 25: 17.  Tu gošće praktično hvataju zalet i u 51.minutu su na samo minus četiri gola zaostatka, 28: 24. Ipak do kraja uspevaju u poslednjem minutu da stignu do podnošljivog poraza, 33: 30.

Milica Đukić je sa 10 golova bila najefikasnija u timu Srema. A svoj veliki doprinos pobedi je dala i Jelena Zečević sa 8 golova, te Dragana Petrović sa 6 golova. Kod gošći je nerešiva enigma za odbranu domaćeg tima bila Milica Todorović sa 12 golova.

Sudije meča su bili Zoran Popov iz Mokrina i Goran Ristić iz Kikinde.