Četiri utakmice je večeras odigrano u Košarkaškoj ligi Srbije.

Prvi su u hali “Kej” u Pirotu istrčali košarkaši Pirota i Novog pazara. Gost favorit pred ovaj duel, ali novajlija u eliti je ostvario svoju treću pobedu. Na semaforu je bilo: 77: 70.

Po četvrtinama je bilo: 21: 16, 18: 23, 20: 20 i 18: 11.

Kod domaćina najbolji poenter je bio Mladen Pantić sa 29 upisanih poena. Kod gosta su to bili Aleksej Nešović i Simeon Carter sa po 16 poena.

Sudije: Aleksandar Milojević, Dragan Matić, Nemanja Vlahović.

SC Kolubara Lazarevac

Druga utakmica večeri je odigrana u Lazarevcu. Kolubara je u tom meču za protivnika imala ekipu pančevačkog Tamiša. Lazarevčani su na kraju meča bili bolji i ostvarili pobedu u rezultatu, 79: 67.

Po četvrtinama je bilo: 20: 21, 23: 16, 19: 17 i 17: 13.

Nikola Simić je sa 28 poena bio najprecizniji u timu domaćina. Kod gosta je to bio Zoran Krstanović sa 15 poena.

Sudija: Sudije: Nemanja Ninković, Ivan Stefanović, Đorđe Bogojević.

Hala “Park” Stara Pazova, arhiva

Od 19 časova su startovale utakmice u Valjevu i Staroj pazovi. Hala Park u Staroj pazovi je ugostila ekipe Dunava iz Starih banovaca i kraljevačku Slogu. Utakmica vrlo bitna za dva tima u borbi za opstanak, a na kraju su se radovali igrači Dunava, 87: 82.

Po četvrtinama je bilo: 33: 20, 20: 17, 16: 23 i 18: 22.

Dušan Majstorović sa 28, te Nikola Kovačević sa 26 poena su bili najbolji kod “alasa”. Kod Sloge je to bio Nikola Kostić sa 18 poena.

Sudije: Marko Juras, Jasmina Juras i Duško Sedlar.

Hala Valjevo detalj

U hali 15.septembar u Valjevu su igrale ekipe Metalca i Napretka iz Aleksinca. Bila je to vrlo uzbudljiva utakmica gde su se rivali smenjivali po uspešnosti da bi posle 40.minuta igre bilo nerešeno, 80: 80.

Po četvrtinama je bilo: 22: 31, 20: 15, 16: 20 i 22: 14.

Nastavak meča od pet minuta rezultatski ništa nije rešio jer je bilo, 14: 14 (94: 94). U drugom nastavku od pet minuta domaćin ipak stiže do vredne pobede. U toj deonici utakmice je bilo 20: 17, za konačnih 100: 97.

Zoran Paunović sa 22 poena je bio najbolji u timu Metalca. Kod gosta je to bio Uroš Duvnjak sa 23. poena.

Sudije: Aleksandar Glišić, Ljubomir Marković i Bogdan Mali.