Posle tronedeljne “kovid” pauze u prvenstvu Prve lige Srbije odigrana je u Inđiji utakmica devetog kola.

Odbojkašice Inđije su u tom meču ugostile ekipu Vranja. Zanimljivo gošće su u Inđiju stigle sa samo sedam igračica, bez libera, ali i bez trenera ekipe. Jedina igračica na klupi Marija Kostakijev nije ni ulazila na teren za igru.

Tako da je sa ovakvim uvodom očekivana sigurna pobeda, inače i favorizovanog sastava domaćeg tima. To se na kraju i ostvarilo, iako su u drugom seto viđeni neočekivani rezultatski preokreti.

Prvi set i vrlo brzo Inđinčanke stižu do 9: 3, kada kapitenka gostujućeg sastava traži mini odmor. Naravno saveta trenera nema i to na terenu se brzo pretvara u pobedu domaćeg sastava sa rezultatom, 25: 12 i 1: 0 u setovima.

Drugi, već pomenuti set se na neki način igra u egalu sve do rezultata 10: 10. I u tom periodu igre je Inđija bila na plus tri poena prednosti, koji nije uspela da zadrži (8: 5). Od već pomenutog rezultata, 10: 10, sjajna serija poena Inđinčanki za 18: 11. I onda domaće odbojkašice potpuno staju, a Isidora Stanojević sjajno servira za gostujući sastav. Stižu gošće do 18: 18, ali tu i nastavljaju. Prelaze u vođstvo, 18: 20. Mini dramu svog tima je pokušao da zaustavi strateg domaćeg tima Nikola Jerković, ali u tom periodu neuspešno. Ipak domaći tim je smogao snage da stigne do 22: 22 i preuzme vođstvo. To nije do kraja seta ispuštao i bilo je 25: 22 i 2: 0 u setovima.

Treći set Vranjanke bolje otvaraju. Vode sve do rezultata, 4: 5. Ipak tu praktično i staju sa rezultatskim priključkom. Inđinčanke stižu do prve set i meč lopte kod rezultata 24: 17. Tek drugu koriste za 25: 18. Treći set je osvojen, a samim tim i maksimalna pobeda u setovima od 3: 0.

Za ekipu Inđije je ovo bila nova pobeda koja ih održava na liderskoj poziciji na tabeli. Gošće sa nekoliko igračica sa superligaškim iskustvom bodove će morati potražiti pre svega u Vranju.

Inđija – Vranje 3: 0
25: 12, 25: 22 i 25: 18

Inđija. Hala sportova. Sudije: Tijana Ilić iz Beograda i Stanislava Simić iz Obrenovca. Delegat: Goran Jovanović iz Beograda.

Inđija: Barnak, Isailović, Ljubičić, Jovanović, Kompirović, Kovačević, Ivanović (L-1).
Kalinić, Puškarević, Janjušević, Mrđan, Obrenović (K), Radmilović, Katić (L-2)
Trener: Nikola Jerković

Vranje: Pozdnjakov, Ristić, Manot, Stamenković (K), Stanojević, Praštalo.
Kostakijev.
Trener: nema

Za nas teška utakmica“, rekao je trener Inđije, Nikola Jerković i potom dodao, “imali smo neku pauzu. Imali smo par igračica koje su bile u problemima sa zdrastvenim stanjem. Nismo uspeli da treniramo poslednje tri nedelje. I pred ovu utakmicu sam rekao da imamo jednu tešku i dve mnogo teške utakmice do kraja ovog dela prvenstva. Bili smo u onom zanosu i u dobroj formi do pauze. Savez je prekinuo takmičenje objektivno zbog problema sa virusom na tri nedelje. I to je ostavilo nekog traga. Ono što je važno da i kad neigraš najbolje, pobeđuješ. Tako da mi nismo pružili neku sjajnu partiju. Ova ista ekipa Vranja, sa ovih sedam igračica, od njih tri-četiri igračice superligaške, koje imaju jednu dobru karijeru u prošlosti su samo pre tri nedelje uzeli bod Spartaku iz Ljiga. Koji takođe pretenduje da bude prvi“.