Tri utakmice su večeras odigrane u okviru četrnaestog kola Košarkaške lige Srbije.

Sve tri utakmice su startovale od 18.ćasova, a u SPC Vojvodina, košarkaši Vojvodine su uostili aleksinački Napredak. Novosađani kao lideri na tabeli su očekivano savladali svog gosta sa rezultatom, 99: 89.

Po četvrtinama je bilo: 30: 19, 29: 26, 18: 23 i 22: 21.

Dušan Baslać je sa 27 poena bio najefikasniji igrač domaćina, ali i utakmice. Uz njega vrlo efikasan je bio i sa 22 poena Nikola Gaćeša. Kod gosta je to bio dvojac, Slaviša Bogavac i Nemanja Karalić sa po 22 poena, a poen manje je postigao Đorđe Simeunović

Sudije: Aleksandar Glišić, Petar Pešić i Ljubomir Marković.

SC Kolubara Lazarevac

U lazarevačkoj hali Kolubara je vođena velika bitka za svako poen, a igrali su Kolubara i Vršac. Gost u grčevitoj borbi za opstanak je većim delom utakmice bio u rezultatskoj prednosti. Na kraju regularnih 40 minuta igre na semaforu je pisalo, 90: 90.

Po četvrtinama je bilo: 21: 23, 22: 24, 26: 21, 21: 22 (90: 90) i 9: 6. Za konačnih 99: 96.

Nikola Simić je sa 39 poena bio najbolji poedinac utakmice i domaćeg sastava. Kod Vrščana su to bili Miloš Dimić i Filip Simić sa po 17 poena.

Sudije meča su bili: Uroš Nikolić, Dragan Matić i Strahinja Dašić.

Valis Valjevo

Treća utakmica je odigrana u Valjevu. Hala 15.septembar je bila domaćin duela ekipe Metalca i užičke Slobode. Gost koji je u sjajnoj formi nije propustio priliku da savlada domaćina i davljenika na začelju tabele. Na kraju meča je bilo: 63: 76.

Po četrvrtinama je bilo: 17: 19, 20: 17, 16: 31 i 10: 9.Skroman poen učinak je imala većina košarkaša Metalca, a među njima je najbolji bio Zoran Paunović sa 12 poena. Kod Užičana je to bio Stefan Simić sa 16.poena.

Sudije derbija zapadne Srbije su bili: Ilija Belošević, Marko Strika i Nikola Miloradović.