Šest klubova iz Košarkaške lige Srbije su večeras istrčali na terene u ranije odloženim utakmicama.

U okviru 8.kola su odigrane dve utakmice. U Zemunu su u hali “Master” igrali timovi domaće Mladosti i Novog pazara. Bio je to sudar dve ekipe koje pretendeju da se plasiraju u Super ligu Srbije gde će igrati na proleće i ABA ligaši. Bio je to meč punog rezultatskog preokreta u kojem su viđeni veliki rezultatski usponi i padovi. Na kraju na semaforu je pisao rezultat posle jednog produžetka, 97: 91.

Po četvrtinama je bilo: 22: 28, 23: 7, 11: 26 i 20: 15, dodatnih 5.minuta: 21: 15.

Martins je u domaćem sastavu bio najefikasniji sa 30 poena. Kod gosta je to bio Patrik sa 22.poena.

Sudije meča su bili: Vladimir Jevtović, Marko Strika i Ljubomir Marković.

Druga utakmica je odigrana u Novom sadu u SPC Vojvodina. Pred TV kamerama su igrali timovi Vojvodine i Zlatibora. I ovaj meč je mogao da poprimi obeležje derbija kola ili dana. Tako se i rezultat kretao, a posle 40 minuta igre bio zadovoljniji tim Zlatibora.

Vojvodina – Zlatibor 82: 91

Po četvrtinama je bilo: 19: 15, 16: 21, 27: 31 i 20: 24.

Petar Rakićević je sa 17 poena bio najbolji domaći igrač, a kod gosta je to bio Nemanja Protić sa 31.poenom.

Sudije derbija su bili: Siniša Prpa, Vladimir Vesković i Stefan Ćalić.

Hala Valjevo detalj

Treća utakmica se igra u Valjevu i to je duel iz 10.kola. Sudar dve do sada najslabije ekipe lige, a akteri su bili igrači Metalca i Vršca. Posle 10.minuta igre Metalac vodi sa 22: 21. U Valjevu je trenutno prekid igre zbog zamene table na košu. Na semaforu je rezultat, 29: 28. Utakmica je i zvanično prekinuta i nastaviće se sutra od 18. časova.