Inđijska hala sportova je bila domaćin derbi meča jedanaestog kola Prve lige Srbije.

U toj utakmici su se sastale ekipe Inđije i beogradskog Radničkog. Duel odbojkašica dva kluba je protekao u uzbudljivoj, kvalitetnj igri, sigurno na nivou ekipa koje se takmiče u Super ligi Srbije. Sve je bilo na ovom meču što odlikuje ovaj sport, posebno kod dama, osim sudijskog para koji nije dorastao ovakvoj utakmici, posebno Raško Jovanović iz Beograda.

Ipak ono važnije kompletan utisak ide na vodenicu dva tima koji će do kraja, odnosno revanš meča u 22.kolu voditi veliku bitku oko plasmana u elitu. Prvi set je već nagovestio da će u rezultatskom pogledu na derbiju biti svega. Gošće se rano odlepljuju i na semaforu je brzo bilo, 5: 9. Tu se pojačala odbrana domaćih devojaka i one prave seriju poena i stižu do 10: 10. Velika borba se nastavlja, Radnički opet pravi mini seriju poena, da bi na servis kapitenke domaćin Obrenovićke Inđija po prvi put stigla do vođstva, 15: 14. Naravno gošće neodustaju i opet vode u samoj završnici seta, 20: 21. To je po njih bilo sve jer domaći tim pravi seriju poena i set se zavrešava sa rezultatom, 25: 21.

To početno vođstvo domaćeg tima od 1: 0 u setovima nije im dalo i krila u drugom setu. Taj set je prosto za zaborav po ekipu Inđije. Gošće sigurne, silne i brzo je bilo, 10: 25 i 1: 1 u setovima.

Treći set i prvi nagoveštaji naklonosti sudije utakmice. Sve je teklo po volji trenera domaćeg tima, Nikole Jerkovića. Inđija čini neverovatnu seriju poena. 10: 3. Gošće koje u svom sastavu imaju nekoliko igračica reprezentativnog kalibra, se polako vraćaju u ritam, dobijaju uz put i četiri poena zaslugom čoveka koji deli pravdu i stižu do 16: 16. Reakcija stratega domaćeg tima je bila burna na odluke sudije, pa je uz put i zaradio crveni karton. Do kraja tog seta i jedan i drugi tim su imali po nekoliko set lopti, ali je tas ipak prevagnuo ka gostujućem timu, 29: 31.

U četvrtom setu ravnopravna igra do rezultata 7: 7. Tu se domaće odbojkašice rezultatski odlepljuju i set rutinski privode kraju, 25: 18.

Peti i odlučujući set je obično nešto slično kao kod dodatnih penala u fudbalu. Tu najčešće igraju živci, stabilnost, ali i sreća glavnu ulogu. Bilo je tu svega, rezultatskih preokreta (8: 5, 11: 9, 13: 11, 13: 14, 15: 14). Na kraju jedna lopta je odlučila pobednice, a to su bile gošće, 16: 18.

Bio je to prvi poraz Inđinčanki u sezoni na svom terenu, a neko opravdanje možda leži i u činjenici da dve bitne igračice nisu bile spremne da budu uz svoj tim.

Inđija – Radnički, derbi, foto: Anđelko Belić

Inđija – Radnički Blasters 2: 3

Inđija. Hala sportova, gledalaca oko 30. Sudije: Raško Jovanović i Aleksandra Šućur. Delegat: Dušan Španović.

Inđija: Barnak, Isailović, Ljubičić, Kompirović, Obrenović (K), Radmilović, Ivanović (L-1).
Klupa: Kalinić, Puškarić, Janjušević, Jovanović, Katić (L-2).
Trener: Nikola Jerković

Radnički Blasters: Biberović (K), Kokolj, Jakšić, Drašković, Divac, Vučetić, Stepanović (L-1).
Klupa: Perić, Đoković, Manasijević, Vasiljević, Marinković, Ivanović, Cekić (L-2).
Trener: Branko Gajić