Fudbaleri inđije i Čukaričkog su odigrali na inđijskom gradskom stadionu premijernu utakmicu prvog kola drugog dela superligaške sezone.

Gosti su se bolje snašli na kraju utakmice i osvojili ponovo bodove na istom mestu. Na taj način neugodna tradicija po zeleno bele je nastavljena. Inđinčani su dobro otvorili utakmicu i bili dominantniji rival, ali samo u prvih pola sata meča. Najagilniji igrač, ujedno i najopasniji je bio kapiten Nebojša Bastajić. Njegov trud nije i materijalizovan posebno posle izvedenih slobodnih udaraca u 5. i 11.minutu meča. Oba puta vrlo precizne udarce je nekadašnja vedeta i golman Donjeg srema, Nemanja Belić slao van gola iz samog donjeg ugla svog gola. Dva puta se u prilici za gol našao i novajlija u timu Đorđe Pantelić, ali ni on kao ni kapiten nisu stigli do gola.

A gol je stigao u 39.minutu. Bio je to slobodan udarac za gosta sa desne strane napada ovog tima. Lopta pada ka golmanu Jovičiću, ona mu se izmigoljila, stiže do Birmančevića koji gađa stativu, a odbitak Kamenović lako smešta u mrežu domaćina. 0: 1.

Lako su gosti mogli da uduplaju prednost u 42.minutu. Golman Jovičić šalje loše loptu ka svojim igračima. Istu gosti presecaju, munjevito i ona stiže do Birmančevića koji sa oko 30 metara šutrira ka praznom golu Inđije. Jovičić je dovoljno iskusan golman, pravi paradu i sada spašava svoju mrežu.

U drugom poluvremenu zeleno beli gotovo bezopasni. Gost je bio taj koji je mogao da žali za prilikama. Ovog puta junak je bio baš golman Inđije, Marko Jovičić. Bar tri puta je već viđene golove gosta sprečavao na maestralan način. No takva je sudbina golmana, jedna greška i bodovi odoše u drugi smer.

Inđija – Čukarički 0: 1 (0: 1)

Inđija, Gradski stadion. Sudija: Novica Anđelovski, pomoćnici: Nemanja Petrović i Slobodan Pavlović. Četvrti sudija: Pavle Tomić. Delegat: Miodrag Radaković. Strelac: Kamenović 39′ – Čukarički. Žuti karton: Ostojić 10′ – Čukarički.

Inđija: Jovičić, Cucin (Brana Ilić 87′), Čalov, Pantelić (Aleksić 46′), Škorić, Bastajić (K), Protić, Đorđević (Đurić 61′), Bakić, Nešković, Dimitrov.
trener: Dejan Čelar

Čukarički: Belić, Docić (K), Jovanović (Rakonjac 74′), Kamenović, Mijailović, Ćirković, Ostojić, Pantić (Vidosavljević 80′), Šapić, Kovač (Čolović 77′), Birmančević.
Trener: Dušan Đorđević.