Večeras su igrane utakmice 21.kola Košarkaške lige Srbije. TV kamere su bile uključene u Kraljevu.

Košarkaši Sloge su u novoj hali sportova ugostili lidera na tabeli zemunsku Mladost. Domaći igrači sjajni u prve tri četvrtine meča kada su vodili i sa 17 poena razlike, da bi finiš upravo treće deonice i poslednih deset minuta odigrali katastrofalno za ubedljiv poraz, 87: 97.

Po četvrtinama je bilo: 19: 22, 23: 18, 31: 23 i 14: 34.

Slaven Čupković je sa 25 poena bio najbolji u domaćem timu. Kod Zemunaca je to bio sa istim učinkom Thomas Bruce.

Sudije: Aleksandar Glišić, Stefan Ćalić  i Nemanja Vlahović.

Hala “Strelište” Pančevo

Pančevačka hala Strelište je bila domaćin duela domaćeg Tamiša i užičke Slobode. Užičani su sa sigurnom igrom ostvarili ubedljivu pobedu u rezultatu, 83: 97.

Po četvrtinama je bilo: 26: 22, 22: 24, 22: 27 i 13: 24.

Marko Pavićević je sa 21.poenom bio najprecizniji igrač Tamiša. Kod Era je to bio Dimitrije Nikolić sa 23 poena.

Sudije: Uroš Nikolić, Jasmina Juras i Miloš Hadžić.

Hala Milenijum Vršac

Košarkaši Vršca su u hali Milenijum za rivala imali tim Napretka iz Aleksinca. Domaćin je do pobede stigao tek posle dodatnih pet minuta igre. Bila je to igra na jednu loptu u finišu meča, 91: 89.

Po četvrtinama je bilo: 19: 19, 18: 25, 21: 14, 16: 16 i 17: 15.

Peterson je sa 24 poena bio najbolji u ekipi domaćina. Kod gosta je to bio Olin Ray sa 20 poena.

Sudije: Ilija Belošević, Vladimir Tomić i Vladimir Vesković.

Hala “Jezero” Kragujevac

Kragujevačka hala Jezero je bila poprište duela košarkaša Radničkog i OKK Beograda. Klonferi su se većim delom utakmice dobro držali, ali je domaći tim na kraju ostvario ubedljiv trijumf, 98: 86.

Po četvrtinama je bilo: 20: 25, 18: 23, 28: 19 i 32: 19.

Andreja Stevanović je sa 33 poena bio najprecizniji igrač Radničkog. Kod gosta je to bio Nikola Dragović sa 23 poena.

Sudije: Marko Juras, Marko Pecelj i Ivan Stefanović.

SC Kolubara Lazarevac

Lazarevačka hala Kolubara je bila poprište utakmice košarkaša Kolubare i Pirota. Utakmica koja je ujedno bila i derbi začelja ovog takmičenja. U neizvesnoj završnici Piroćanci su izborili pravo da se igra dodatnih 5.minuta igre. U regularno delu meča je bilo: 83: 83.

Poslednjih pet minuta dobijaju gosti za konačan rezultat, 91: 93. Pobeda Piroćanaca broj sedam, dok je Kolubara sa osam pobeda večeras propustila priliku da možda i obezbedi opstanak u ligi.

Nikola Simić je bio najbolji sa 24 poena u ekipi Kolubare. Kod Piroćanaca je to bio Dušan Filipović sa 23 poena.

Po četvrtinama je bilo: 16: 19, 23: 21, 19: 17, 25: 26 i 8: 10.

Sudije: Milivoje Jovčić, Radoš Arsenijević i Nikola Miloradović.