Stadion “Mladost” u Kruševcu je bio domaćin derbija začelja u Linglong Super fudbalskoj ligi Srbije.

Sastale su se dve ekipe koje su u zoni za ispadanje iz ovog ranga takmičenja, Napredak i Inđija. Za domaćina, ali i za gosta vrlo važna utakmica u ovom trenutku takmičenja. Kruševljanima možda i poslednji voz u borbi za opstanak, a gost je želeo da nastavi pozitivan niz rezultata započet pre dva kola.

U takvim okolnostina, domaći igrači su agresivnije krenuli na svaku loptu i od starta utakmice su diktirali tempo igre i stvarali prilike pred golom gosta. Prva prava prilika na utakmici je viđena u 17.minutu. Slobodan udarac za Marjanovića koji sa oko 20 metara. Ovaj igrač gađa prečku, a lopta odlazi u gol aut. Gost prvi put preti posle duge akcije. Bastajić, prima odbitak, vuče loptu ka sredini terena, tu pronalazi Đorđevića koji neometen sa nekih 30 metara šutira kraj desne stative gola domaćina. Nov atak domaćina je usledio posle greške Neškovića. Lopta stiže do Marjanovića, ovaj sjajno centrira, a igrač domaćina glavom cilja kraj stative Jovičića. Jedna od onih prilika zvanih stoprocentnih se dogodila u 42.minutu. Posle dobre akcije domaćina, Kočić je sam ispred Jovičića. Šutira, ali je golman Inđije odlično intervenisao.Gost je mogao u nadoknadnom vremenu da stavi tačku na prvi deo utakmice. Aleksić u prodoru po levoj strani posle slobodnog udarca Neškovića. Šutira igrač Inđije, lopta se od igrača Napretka odbija, a golman krajnjim naporom i refleksno sprečava vođstvo gosta.

Drugo poluvreme praktično počinje sa prilikom Napretka. Bio je to slobodan udarac Marjanovića. Lopta u živom zidu pogađa Škoru u glavu, odbija se i pada direktno na prečku gola Jovičića. Da i gosti znaju da pogode prečku pokazao je u 70.minutu Bastajić. Izveo je ovaj igrač slobodan udarac sa oko 25 metara. Njegova strela je završila na prečki gola Ostojića.

81.minut i 1: 0. Strelac je bio Marko Bačanin koji je glavom posle slobodnog udarca iz peterca zatresao mrežu gosta.

Napredak – Inđija 1: 0 (0: 0)

Kruševac. Stadion Mladost. Sudija: Jovan Šegrt, pomoćnici: Slobodan Pavlović i Goran Stanojević. Četvrti sudija: Aleksandar Živković. Delegat: Ivan Nikolić. Strelac: Marko Bačanoin 81′ – Napredak. Žuti kartoni: Čečarić 76′ i Mršić 85′ – Napredak, Bakić 16′, Protić 41′, Kamy 46′ i Cucin 90′ – Inđija.

Napredak: Ostojić, Milovanović, Marinković, Melunović, Milunović (Načanin 65′), Čečarić, Mršić, Kočić (Milošev 82′), Spremo, Marjanović, Milovanović
Trener: Milan Đuričić

Inđija: Jovičić, Cucin (Hrubrik 86′), Kamy, Škorić, Bastajić (K), Aleksić (Pantelić 60′), Protić, Đorđević (Jovanović 86′), Bakić, Nešković (Đurić 86′), Dimitrov.
Trener: Dejan Čelar