Inđijski Gradski stadion je bio domaćin prvoj odigranoj utakmici 24.kola Linglong Super lige Srbije. Gostovao je veliki Partizan.

A zeleno beli su u ovoj utakmici pokazali pokaznu vežbu kako sebe samouništiti. Do te konstatacije nije bilo teško doći posle devedeset minuta igre u kojoj se mreža Marka Jovičića šest puta zatresla, a moglo je i još.

Kada sve krene naopako, a u ovoj utakmici je baš tako i počelo, tada se dobrom teško može nadati. Iako je domaćin imao bar pola sata solidne igre u prvom delu meča. No to je teško i potvrditi. Već u šestom minutu domaćin plaća “prisilnog” desnog beka u igri. Kada vezni igrač “glumi tu ulogu”, tada i ne čudi prekršaj koji je načinio unutar svog kaznenog prostora. Nesretni Kosta Aleksić je oborio igrača gostiju Obradovića. Penal čist kao suza, iako je delovalo da je to poklon i za arbitra meča koga zeleno beli pamte još od duela sa Subotičanima. Po ničem lepom.

0: 1. Lako je sa bele tačke Matho prevario Jovičića i crno beli su poveli rano i uveli ovaj meč u za njih kasnije lakši trening.

U nastavku par novih prilika za gosta, ali je mreža domaćina mirovala. Domaćin preti upravo preko Koste Aleksića. Ovaj momak u svom opisu radnog mesta je upravo za to i zadužen, ali u 26′ i 37′ nije imao sreće da ozbiljnije ugrozi golaman Stojkovića. U drugom pokušaju je zatresao malu mrežicu gola Partizana, ali na njegovu nesreću sa spoljne strane.

I onda u razmaku od samo par minuta u sam smiraj utakmice, njenog prvog dela još dva gola gosta. U 41.minutu za 0: 2 je strelac bio Lazar Marković posle asistencije strelca prvog gola. Svemu je predhodila kardinalna greška Kamua. Nov gol u 45+2′ za 0: 3. Opet greška u odbrani domaćina na čelu sa Jovičićem. Takav poklon koristi Miloš Jojić, a sviranje pogotka gosta je sa krajem tog dela igre spojio glavni sudija utakmice.

U drugom delu utakmice slična priča na terenu, ali je domaćin igrao za još jednu stepenicu lošije. Gosti su postigli još tri gola. Prvo se Asano upisao u listu strelaca nakon asistencije Natha. Šutirao je Japanac sa oko 14 metara i golman Inđije je bio nemoćan. Peti gol je pao u 79.minutu. Strelac je bio Nemanja Jović, dok je šesti postignut u 90.minutu. Posle kornera iz gužve je loptu u mrežu ćušnuo Vujačić.

Na kraju za zeleno bele su crno bele boje “magične”. Jedanaest golova su oni primili u duelu sa višestrukim šampionima države. Mnogo za jednog superligaša koji je u borbi za opstanak. No možda je Inđija engleski Saumpteton koji je ne tako davno primio čak devet golova na utakmici i opstao u ligi.

Inđija – Partizan 0: 6 (0: 3)

Inđija. Gradski stadion. Strelci: Natcho 7′ (penal), Lazar Marković 41′, Miloš Jojić 45+2′, Asano 51′, Nemanja Jović 79′ i Vujačić 90′.

Inđija: Jovičić, Čalov, Kamy, Riznić (Đurić 46′), Škorić, Bastajić (K) (Jobe 85′), Aleksić, Protić, Đorđević (Pantelić 58′), Nešković (Jovanović 64′), Dimitrov (Brana Ilić 64′).
Trener: Dejan Čelar

Partizan: Stojković (K), Svetozar Marković, Vujačić, Natcho (Suma 54′), Asano (Babek 65′), Šćekić, Miljković, Štulić (Holender 54′), Obradović, Miloš Jojić (Pavlović 65′), Lazar Marković (Nemanja Jović 54′).
Trener: Aleksandar Stanojević.