Bila je to očekivano tvrda utakmica koju su u Ivanjici odigrali fudbaleri Javor Matisa i Inđije u okviru 25.kola Super lige Srbije.

Duel starih rivala iz prvoligaških i superligaških dana je za rivale imao veliki, ne samo bodovni značaj. Takva predigra je i uslovila da se igra oprezno, iako je domaćin bio taj koji je očekivano više imao prilika za postizanje golova.

Ona prva prava se i pretvorila u gol. Lepo je Luka Luković sa leve strane napada svog tima uputio centaršut, desnom nogom. Lopta leti na drugu stranu peterca, gde se samo  poklonio Lazar Nikolić. Opet je Inđija primila sličan gol, kao i u predhodnoim kolima, a igrao se 19′. 1: 0.

Sredinom prvog poluvremena prilika za Bastajića. Pokušao je Dimirov da šutira, lopta se odbija do Bastajića, koji za trenutak okleva. Šutira kapiten gosta sa mesta gde se izvode kazneni ugdarci, ali je loš položaj tela bio uzrok da lopta ode u naručje golmana domaćina.

U prvom poluvremenu je to i bilo praktično sve viđeno, a da je bio gol ili da je bar mirisalo na njega.

Drugo plovreme je započeto sa slobodnim udarcem za domaćina i šutem preko gola Jovičića. Potom prilika za gosta, ali je Basta bio neprecizan posle brze kontre. Njegov pokušal lob udarca je završio kraj gola Lazovića. Domaćin je do drugog gola lako mogao preko Ilića. Ovaj igrač šutira iskosa sa leve strane napada svog tima, a lopta na sreću Jovičića odlazi kraj stative.

1: 1 je bilo u 60.minutu. Vasilije Đurić je kroz šumu nogu posle akcije svog tima sa desne strane postigao gol. Pre toga je Bastajić dugu loptu, prosto “spasao” od izlaska van terena za igru, ona u visokom luku pada do Đurića, koji je primiruje, šutira kroz četiri igrača domaćeg tima i golmana i poravnava rezultat meča.

Od 78.minuta Inđija igra sa igračem manje na terenu. Cucin koji nije igrao zbog kartona u utakmici sa crno-belima jeu ovoj utakmici zaradio dve opomene i automatsko isključenje.

Iako sa igračem manje u terenu prva preti Inđija. Đurić dugom loptom pronalazi Pantelića. Pantelić šutira sa desne strane, fudbalski iz prve, a lopta odlazi preko gola domaćina.

U nastavku meča gost čuva rezultat i bod možda i opstanka vredan. Vreme će naravno pokazati da li je to bilo dovoljno.

Već u nedelju Inđija će biti domaćin, odličnoj ekipi Radnika iz Surdulice. Pred Javor Matisom je gostovanje ekipi Vojvodine.

Javor Matis – Inđija 1: 1 (1: 0)

Ivanjica. Stadion Javor Matisa. Sudija: Lazar Lukić, pomoćnici: Dragan Bogićević i Bojan banović. Četvrti sudija: Andrija Stojanović. Delegat: Časlav Lukić. Strelaci: Nikolić 19′ – Javor Matis, Đurić 60′ – Inđija. Crveni karton: Cucin 78′ (drugi žuti) – Inđija. Žuti kartoni: Ostojić 52′ – Javor Matis, Đorđević 32′, Protić 62′, Bakić 87′ – Inđija.

Javor Matis: Lazović, Jevremović, Douvoure, Nikolić (Tanko 66′), Luković, Maričić, Šćepanović (Zvekanov 66′), Pavišić, Ostojić, Ilić, Dimitrijević.
Trener: Igor Bondžulić

Inđija: Jovičić, Cucin, Kamy, Škorić, Bastajić (K) (Jobe 88′), Aleksić (Pantelić 46′), Protić, Đorđević (Jovanović 72′), Bakić, Nešković (Krneta 80′), Dimitrov (Đurić 46′).
Trener: Dejan Čelar