Fudbaleri Inđije zabeležili su još jedan poraz na sopstvenom terenu u ovoj superligaškoj sezoni. Bio je to osmi gubitak bodova za zeleno bele.

Sa takvim bremenom je tim istrčao na Gradski stadion u meču sa solidnom i strpljivom ekipom Radnika iz Surdulice. Gotovo ništa se ne može zameriti domaćinu utakmice. Bilo je tu borbenosti, prilika za postizanje pogotka, stativa, ali je na kraju jedna smušena reakcija odbrane donela gol gostu, pobedu i revanš za poraz na svom terenu.

Malo prilika za gol je bilo uopšte. U prvom poluvremenu su se novinari samo pet puta latili svoje olovke kako bi nešto zapisali. Sve su bile na strani domaćina, a gost bez i jednog pokušaja da ugrozi Jovičića. Najbliže golu domaćin je bio u 42.minutu. Bio je to drugi izvedeni slobodni udarac za kapitena Bastajića. Njegov projektil je išao pod prečku, ali je visoki golman Radnika, Kostić istu izbacio u korner.

I drugo poluvreme je bilo slično prvom, ali su sada i gosti počinjali da prete. Najzreliju priliku za vođstvo domaćin propušta u 56.minutu. Tada je Nešković sjajno uposlio Pantelića, koji praktično iskosa sa desne strane u visini peterca šutira nekontrolisano. Gost prvi put šutira u okvir gola u 67.minutu. Najbolji strelac, Makarić je ušao u drugom delu utakmice i odmah je pokazao kakav je rasni strelac. Njegov šut je sa dosta muke ukrotio Jovičić. Minut kasnije i domaćin traži kazneni udarac. Posle akcije po desnoj strani napada, lopta udara u ruku odbranbenog igrača gosta. Ruke nisu bile u prirodnom položaju, ali je Dragan Čolović samo odmahnuo rukom da se igra nastavi.

I onda gol odluke. Igrao se 85.minut. Posle izvedenog auta gosta i započete akcije, čak tri igrača domaćina su mogla do lopte. Smušenost, koristi Makarić koji upošljava Subotića, a ovaj šutira kraj istrčalog Jovičića i mreža se zatresla 0: 1.

Dva minuta kasnije kolosalna šansa za Branu Ilića. Odlično je pronađen ovaj igrač na samom vrhu golmanovog prostora. Ilić iz prve šutira, ali na njegov očaj, ali i ostatka ekipe lopta završava na stativi praznog gola.

Do kraja meča bez prave prilike za nov gol sa obe strane. Gosti su više mislili kako da se izležavaju i kradu vreme. Domaćin suštinski nemoćan da promeni stvari na terenu za igru.

InđijaRadnik 0: 1 (0: 0)

Inđija, gradski stadion. Sudija: Dragan Čolović. Pomoćnici: Milan Pašajlić i Nenad Kurčubić. Četvrti sudija: Nikola Radaković. Delegat: Miodrag Janković. Strelac: Subotić 85′. Žuti kartponi: Jovanović 40′, Bakić 50′, Dimitrov 64′, Krneta 80′, Đorđević 90′ – Inđija, Lukić 35′, Kričak 60′, Subotić 90′ – Radnik.

Inđija: Jovičić, Kamy, Pantelić (Dimitrov 60′), Vasilije Đurić (Aleksić 74′), Škorić, Bastajić (K), Jovanović (Đorđević 46′), Krneta (Ilić 82′), Protić, Bakić, Nešković (Nikola Đurić 82′).
Trener: Milan Ćirić

Radnik: Kostić, Radmanović, Stevanović (K), Bogdanovski (Danoski 66′), Lukić (Subotić 75′), Kričak, Biber (Oreščanin 72′), Stojanović, Milovanović (Makarić 66′), Bainović, Spasić.
Trener: Slavoljub Đorđević.