Dvadesetprvo kolo prvenstva u vojvođanskom Severu odigrano minulog vikenda donelo je promenu na vrhu tabele, i sada je Tekstilac iz Odžaka pruzeo lidersku poziciju.

Poraz gradištanaca u Čelarevu i Bajše u Bačkom Petrovcu, uz pobedu odžačana na svom terenu, rezultiralo je promenu na vrhu tabele. Inače, u ovom kolu su postignuta 34 gola uz 8 pobeda domaćih ekipa i samo jednom gostujućeg tima. I u ovom kolu 44 požutela i jedan crveni karton (Tešanović-Njegoš).

Vojvodina (BG) – bodrenje

Dosadašnji lider, ekipa Vojvodine iz Bačkog Gradišta, poražen je na gostovanju u Čelarevu, gde su golovi Milanova i Nikolaša prekinuli seriju dobrih rezultata čete trenera Dabižljevića. Identični rezultat bio je i u Bačkom Petrovcu, gde su golovi Mrkaića i Đokića naneli poraz ekipi Bajše, koja je sada četvrta na tabeli, pošto se Mladost iz Turije posle pobede u ovom kolu popela na treće mesto. Turinci su golovima Gajića, Efendića i Srdanova došli do bodova u sesretu sa Bačkom iz Pačira, gde golovi Šicera i Njagrina nisu bili dovoljni za nešto više od časnog poraza. Golovima Simića u 5, 54 i 61 minutu, Tekstilac je rutinski odradio meč sa poslednjom Vojvodinom i zaseo na čelo tabele. Fudbaleri Njegoša su na svom terenu u Lovćencu savladali predposlednji Obilić sa 4:0. Kocić je dao 2 gola , a po jedan su dali Bursać i Nikić. Jedini crveni karton u ovom kolu zaradio je Tešanović iz domaće ekipe. U Tavankutu nije bilo dileme oko pobednika, pošto je domaći sastav sa 3:0 savladao goste iz Crvenke. Dva gola postigao je N. Skenderović, a treći je dao Šimić. U sportskom centru „Tikvara“ u Bačkoj Palanci, opštinski derbi pripao je ekipi Krila Krajine, koja je savladala Hercegovac iz Gajdobre sa 2:1. Jeftić i Alić su dali golove za domaćina, a S. Račić je u 88 minuti smanjio prednost za goste. Najviše golova bilo je u Čonoplji gde je domaćin bio Radnički iz Sombora, a njegov gost, ekipa Srbobrana odneo je sva tri boda uz rezultat 3:4. Posle vođstva od 0:2, četa trenera Karalića stigla je do izjednačenja, 2:2, a vrlo brzo gosti dolaze do 2:3, što domaćin poravnava u 70 minuti,a sedam minuta kasnije, fudbaler Radničkog greši, poklanja loptu Jovanoviću, koji kažnjava svoga domaćina za 3:4. Smilanovski je bio dvostruki strelac iz redova Radničkog, a treći gol je dao mladi Mijović, a kod gostiju Marjanov je dva puta savlado Zorića, a po jednom su to učinili Ilić i Jovanović. Ekipa Vrbasa je na gostovanju u Apatinu dobila prvi deo susreta sa 1:2, a u nastavku domaćin pravi preokret za 3:2. A. Jovović, Vukadinović i Mišković su strelci za Mladost, a Cicmil dva puta za vrbašane.