Gradski stadion u Inđiji je bio poprište derbija začelja Super lige Srbije u okviru 29.kola.

Posle promene šefa stručnog štaba na kormilu Inđije, ovaj meč je bio i trenerski debi u novom klubu za Gorana Milojevića.

A već na startu utakmice, kao i u njenom nastavku je viđena neka nova Inđija, prevashodno borbena od prvog do poslednjeg minuta meča. Iz takve igre domaćin je i stvarao prilike za golove, a gost je čak tri puta vadio loptu sa i oko gol linije već savladanog golmana Kahrimana. Te situacije su viđene u 16′ kada je mrežu sačuvao Lazarević, u 26′ je u sličnoj poziciji uspešan bio i Radivojević, te u 87′ kada je glavom loptu izbio sa linije Trninić.

Možda i minut odluke pre gola domaćina je bio 56.minut. Tada je drugi žuti karton i isključenje opravdano dobio štoper gosta Stojsavljević. Prvi je zaradio u 43.minutu meča. Ako je uopšte i bitno sve su to bili prekršaji u duelu sa igračima domaćina.

A gol odluke je postigao kapiten domaćina Nebojša Bastajić u 63.minutu. Ovaj igrač je odbijenu loptu od strane golmana gosta, sproveo u mrežu za veliku radost svog tima. Malo pre toga je Vasilije Đurić bio maestralan u prodoru, šutu, ali je iskusni Kahriman za trenutak sačuvao svoju mrežu, 1: 0.

U nastavku utakmice je Inđija mogla i do ubedljivije pobede, ali je mali tragičar bio Nešković koji je bar dva gola mogao da postigne na ovom meču. Tu njegovu nepreciznost nisu iskoristili gosti koji su golu bili najbliži posle akcija Šarića i Kaluđerovića u 71′ i 85′. Tada je Jovičić pokazao da se vratio u svoju dobru preoznatljivu formu.

Inđija – Rad 1: 0 (0: 0)

Inđija. Gradski stadion. Sudija: Miloš Milanović, pomoćnici: Milovan Ristić i Dalibor Đurđević. Četvrti sudija; Nenad Minaković. Delegat: Dragan Simić. Strelac: Bastajić 63′ – Inđija. Crveni karton: Stojsavljević 56′ (drugi žuti) – Rad, Žuti kartoni: Bastajić 74′ – Inđija, Busnić 35′, Novaković 46′, Damnjanović 83′ – Rad.

Inđija: Jovičić, Cucin, Pantelić (Aleksić 62′), Đurić (Riznić 90′), Škorić, Bastajić (K), Krneta, Protić, Bakić, Nešković, Dimitrov (Jovanović 77′).
Trener: Goran Milojević

Rad: Kahriman (K), Kaluđerović, Novaković (Trninić 60′), Ciger, Busnić (Jovanović 66′), Lazarević, Šarić (Damnjanović 78′), Blažić, Stojsavljević, Radivojević, Karaklajić (Stanisavljević 60′).
Trener: Milan Milanović