Sloga Erdevik, arhiva foto: Aleksandar Kuzmić

Erdevik, Stadion Sloge; Sudija: Despotović 6 (Ogar); Strelci: Ristić u 63. i Volarević za Slogu a Đukić u 6. i 11. (penal) i Rogo u 27. minutu za Budućnost. Žuti kartoni: Tojagić (Sloga), Jeftić, Pavlović, Grujić (Budućnost). Crveni Кarton: Ristić (Sloga).

SLOGA: Tojagić 6, Dušan Volarević 6 (Džibrić7), Belić 6, Ristić 7, Raičević 6, Stojčić 6 (Uglješić 7), Bojanić 6 ( Rukavina 7), Herceg 6, Vujović 6 (Pendo-) Dimitrije Volarević 6, Matić – (Mačvanski 6).

BUDUĆNOST
: Čupić 6, Stanivuković 6, Grujić 6, Radosavljević 7, Jeftić 6, Đukić 8, Simovljević 6 (Marjanović -), Rogo 7,5 (Grujić-), Pavlović 6, Vladisavljević 7, Dobo 6(Simeunović-)

Otvorena utakmica sa obiljem prilika i dva potpuno različita poluvremena kada je u pitanju učinak ekipa.

U prvom poluvremenu gost je dominirao terenom i maksimalno iskoristio smušenost i letargičnost domaće ekipe. Već u 6. minutu gosti dolaze u vodstvo. Nedostatak koncentracije centralnih bekova domaćina znalaćki je kaznio Đukić kada je ubačenu loptu sa levog krila, iz peterca domaćih, poslao u Tojagićevu mrežu. U 10. minutu novi šok za domaće. Nakon što su posle bespotrebnog petljanja izgubili loptu na sredini terena, usledila je kontra gostiju. Tojagić neoprezno ruši Roga u kaznenom prostoru a Dimitrijević pokazuje na belu tačku. Tojagić čita Đukićevu nameru ali nedovoljno da ga osujeti u postizanju pogotka. U 23 minutu domaći igrači su imali ozbiljnu priliku ali na centaršut Volarevića kasne prvo Mačvanski a potom i Vujović. U 27. minutu loše upućenu loptu Raičevića ka Beliću preseca Rogo i u trku ulazi u kazneni prostor odakle upućuje udarac za 0:3.

U drugom poluvremenu, nakon izvršenih izmena, domaći su zaigrali mnogo bolje. U 63. minutu slobodan udarac je izveo Herceg, na drugoj stativi povratnu loptu glavom odigrao je Volarević na koju natrčava Ristić i smanjuje na 1:3. U 68. minutu Ristić je morao da napusti igru zbog drugog žutog kartona. U 70. minutu jedna sporna situacija. Džibrić je zahvatio loptu glavom i dok je lopta išla ka praznom golu, sudija je pokazao da se radi o prekršaju nad golmanom. Stiče se utisak da prekršaja nije bilo. U 75. minutu zbog povrede igru je napustio Džibrić tako da su domaći ostali sa 9 igrača. U 83. minutu gužvu u kaznenom prostoru gostiju spretno koristi Volarević i sa 9 metara pogađa mrežu Čupića za 2:3. U 85. minutu Uglješić je izveo udarac iz ugla. U buketu igrača u petercu gostiju pronalazi Raičevića koji pokušava glavom da pogodi mrežu gostiju. Međutim, uspeo je da pogodi samo stativu.