Fudbaleri Inđije i OFK Bačke su odigrali na Gradskom stadionu u Inđiji “Vojvođanski superligaški derbi”.

Bilo je jasno još pre početka ovog duela da je ovo njihov poslednji duel u eliti za sada, jer je sada sasvim jasno da je OFK Bačka izgubila i teoretske šanse za opstanak.

I dok su gosti stigli u Inđiju potpuno rasterećeni i neočekivano bez stručnog štaba, dotle su Inđinčani u meč ušli sa predznakom moranja posebno posle “kiksa” u predhodnom kolu u Užicu. U takvim okolnostima domaći igrači kao da su imali “olova” u nogama.

Sve je moglo i kobno po njih da pođe već u 50.sekundi meča, kada je Bakić u pokušaju da spreči put lopte ka rivalskom igraču uputio istu ka mreži Jovičića. Na svu sreću golman je bio “budan” i zaustavio je taj udarac. Tek u osmom minutu beležimo i prvu reakciju domaćina ka mreži gosta. Bek i to vrlo ofanzivni danas, Cucin je oprobao svoj šut sa oko 20 metara od gola gosta, ali je lopta otišla u naručje kapitena OFK Bačke.

Sledeća situacija pred golom gosta i 1: 0. Dimitrov se najbolje snašao u petercu gosta posle akcije svog tima. Iz dva pokušaja je zatresao mrežu prekinuvši post, kao strelac za svoj tim. Radost domaćina “do neba”.

Do kraja prvog poluvremena još dve prilike za gol domaćina, ali i gosta uz poništen gol Bačke zbog nedozvoljene pozicije Zličića. Kolosalnu šansu za Inđiju je imao Aleksić u 36.minutu, kada je glavom, neometen sa peterca šutirao. Lopta se prvo zabila u travu, a potom i u prečku gola Milojevića. U dobroj poziciji je bio i Dimitrov u 42.minutu. Tada je njegov šut iz praznog gola izbacio možda i najbolji igrač u plavoj opremi Rađen. Sa druge strane svoje prilike su imali Ratković i Žakula, posle udaraca glavom, ali su u oba slučaja njihove lopte odlazile preko i kraj gola Jovičića.

Drugo poluvreme  što se prilika tiče počinje u 58.minutu. Posle brze akcije, Dimitrov kao na tacni upošljava svog kapitena, Bastajića. Pred njim je prazna mreža, a Bastajić u želji da zakuca loptu u mrežu gađa na svoj očaj prečku nezaštićenog gola.

U nastavku OFK Bačka je bila ta koja je diktirala tempo igre. Neki strah se uvukao među domaće igrače, a gost nije znao da to iskoristi golom za izjednačenje. Najbliži tom golu su bili u 82.minutu. Tada je Jovičić izrastao u istinskog junaka pobede. Čak tri puta je zaustavljao u istom momentu šuteve gosta u dubini kaznenog prostora.

I na kraju umalo da domaćin to sve kazni u 89.minutu. Visoki igrač u domaćem timu, ušao u drugom delu meča, Džob je dobio loptu, iz prve šutira sa oko 14.metara od gola gosta, ali lopta odlazi tik kraj stative.

Za Inđiju pobeda nade. Pobeda koja ih dovoidi na samo tri boda zaostatka iz prvog kluba iznad crte, u ovom trenutku to je tim Novog pazara.

Inđija – OFK Bačka 1: 0 (1: 0)

Inđija. Gradski stadion. Sudija: Srđan Jovanović, pomoćnici: Uroš Stojković i Milan Mihajlović. Četvrti sudija: Momčilo Marković. Delegat: Miodrag Janković. Strelac: Dimitrov 21′ – Inđija. Žuti kartoni: Bakić 2′, Jobe 89′ – Inđija, Ratković 54′ – OFK Bačka.

Inđija: Jovičić, Cucin, Pantelić (Jobe 60′), Vasilije Đurić, Bastajić (K), Jovanović (Nikola Đurić 85′), Aleksić (Riznić 77′), Krneta, Protić, Bakić, Dimitrov.
Trener: Goran Milojević

OFK Bačka: Milojević (K), Parađina, Živić, Nedeljković, Rađen (Mihajlović 80′), Pantić, Ratković, Zličić (Zindović 87′), Žakula (Njamculović 66′), Eskić, Stojanović (Mitrović 66′).