Fudbaleri Inđije su u utakmici 33.kola Super lige Srbije za rivala na Gradskom stadionu imali aktuelnog šampiona Srbije ekipu Crvene zvezde.

Gosti, koji su lideri na tabeli i praktično pred osvajanjem nove titule prvaka, su u sremsku varošicu došli kao apsolutni favoriti. Umeli su Inđinčani da dobro namuče momke u crveno belom dresu, ali ovog puta, kao nedavno sa ekipom Partizana nisu ličili na te ranije odigrane utakmice.

Beograđani su jednostavno ranim golom Nikolića u petom minutu slomili svaku pomisao u igračima domaćeg tima da mogu do povoljnog rezultata. Za domaćina je praktično sve bilo gotovo već u 23.minutu meča. Tada je na semaforu bilo več, 0: 3, jer je Pavkov u razmaku od samo dva minuta postizao golove. Prvi sa mesta gde se izvode kazneni udarci, a drugi u svom stilu iz neposredne blizine od gola Jovičića.

Do kraja prvog poluvremena gost postiže još jedan gol, a strelac je bio omaleni, ali brzi Falco u 45.minutu utakmice. Na poluvreme se i otišlo sa visokih, 0: 4.

U drugom delu crveno beli su “spustili” loptu. Tenzija na trerenu je bilo manje, ali postignuta su i dva gola.

0: 5 je bilo tačno po navršetku sata vremena igre na Gradskom stadionu. Falcinelli je pokazao zašto je kao prvi Italijan stigao među crveno bele. Odmeren udarac sa oko 14 metara od gola Jovičića i mreža se zatresla za visoko vođstvo.

Inđija stiže do počasnog gola sa bele tačke. Pre toga je Nešković kao najbolji pojedinac u domaćem timu promešao nekoliko igrača gostiju. U trenutku kada je zakoračio u kazneni prostor je oboren i odmah se oglasila pištaljka sudije. Bastajić, kao kapiten je preuzeo odgovornost i lako vara golmana Popovića šutiravši po sredini gola gosta, 1: 5.

Posle ovog poraza Inđija se nalazi u vrlo nezavidnom položaju na tabeli Super lige. Opstanak u zadnjih pet kola je u domenu pravog podviga.

InđijaCrvena Zvezda 1: 5 (0: 4)

Inđija, Gradski stadion. Sudija: Goran Jovanović, pomoćnici: Uroš Stojković i Milan Mihajlović. Četvrti sudija: Nikola Radaković. Delegat: Đorđe Žutić. Strelci: Bastajić 64′ (penal) – Inđija, Nikolić 5′, Pavkov 21′ (penal), 23′, Falco 45′, Falcinelli 60′ – Crvena Zvezda. Žuti kartoni: Škorić 21′, Bastajić 79′ – Inđija, Gajić 56′ – Crvena Zvezda.

Inđija: Jovičić, Cucin, Đurić (Riznić 46′), Škorić (Đorđević 46′), Bastajić (K), Jovanović, Aleksić (Pantelić 68′), Protić (Kamy 80′), Bakić, Nešković, Dimitrov (Jobe 80′).
Trener: Goran Milojević

Crvena Zvezda: Popović, Gajić, Pankov, Pavkov (Kanga 61′), Falco (Gavrić 61′), Falcinelli (Krstović 76′), Milunović (Degenek 61′), Petrović, Nikolić, Rodić (K) (Vukanović 61′), Srnić.
Trener: Dejan Stanković