Na niškom stadionu Čair se igrala utakmica 34.kola Super lige Srbije. U derbiju začeljasu  igrali Radnički i Inđija.

Bio je to meč za zaborav, barem što se tiče gosta koji je igrao u belo-zelenoj opremi. Inđinčani su prosto poklonili pobedu domaćinu u po sebe najvažnijoj utakmici sezone. Ali ta poklon priča ima poprilično dugu tradiciju ove sezone. Kao da se igrači Inđije utrkuju da rivalima daju  prednost u početnom vođstvu, danas vrlo skromnom po znanju “Reala sa Nišave”.

Taj prvi i odlučujući poklon se dogodio već u 13.minutu. Brojka za Inđiju “baksuzna”, ali za domaćina sretna. Primio je Bakić loptu, nonšalatno je povukao i prosto dao for rivalskom  igraču. Ovaj poklon oberučke prihvata, ulazi u kazneni prostor i čeka kontakt. Kontakt brzo stiže i penal. Kakav poklon i za čoveka od kog se očekivalo da bar jednom pokaže na belu tačku kaznenog prostora gosta. Ovog puta puta toj odluci nema primedbe, a cilj je ispunjen.

Kaznu sa bele tačke potvrđuje Trifunović sa sigurnim šutem, prevarivši Jovičića koji se odlučio za pogrešnu stranu, 1: 0.

U nastavku nešto bolja igra gosta. Ta igra nije iznedrila praktično ni jednu pravu priliku za gol, ali jeste domaćinima priliku za kontra udarce. Bili su vrlo blizu novim golovima u 33. i 45.minutu utakmice. Tada je svoje vrlo uspešne role imao golman gosta Jovičić. On je tada bio čuvar nade Inđiji za moguć rezultatski preokret u drugom delu meča.

Ali od toga praktično ništa. Imali su gosti samo dva prava pokušaja preko Bastajića i Cucina. Oba sa poprilične udaljenbosti od gola Kojića. Sa druge strane ni domaćin nije bio posebno raspoložen, a i što bi. Prvo je Stanković glavom iz peterca promašio ono što se retko maši. Njegov udarac glavom je otišao kraj stative. Tako je nekadašnja velika nada u zeleno belom dresu gde je stasao kao omladinac produžio nadu gostima u 49.minutu. Ipak tu nadu je skratio Đuričin u 68.minutu meča kada je postigao drugi gol na utakmici.

Ponovo je to bila loša reakcija u odbrani gosta. Brza razmena lopte, Đuričin u ili oko ofsajd položaja, jakim šutem iz kaznenog prostora matira nemoćnog Jovičića, 2: 0

Do kraja meča praktično ničega nije bilo. Radnički je opet van zone za ispadanje, a Inđija je duboko u njoj i samo je teorija drži još među superligašima.

Radnički – Inđija 2: 0 (1: 0)

Niš. Stadion Čair. Sudija: Novak Simović, pomoćnici: Nikola Đorović i Miloš Simović. Četvrti sudija: Momčilo Marković. Delegat: Ivan Nikolić. Strelac: Trifunović 14′ (penal), Đuričin 67′ – Radnički. Žuti karton: Kovačević 60′, Aksentijević 87′ – Radnički, Bakić 13′, Protić 17′, Škorić 73′, Đurić 78′, Đorđević 7′ – Inđija.

Radnički: Kojić, Stevanović, Bjeličić, Aksentijević, Kasalica, Kovačević, Pantelić (Petrović 69′), Trifunović (Đuričin 60′), Živković (Ćirković 34′), Đuričković, Stanković.
Trener: Aleksandar Stanković

Inđija: Jovičić, Cucin, Đurić (Đorđević 81′), Škorić (Čalov 87′), Bastajić (K), Aleksić (Džob 81′), Kreneta, Protić, Bakić (Jovanović 46′), Nešković, Dimitrov (Pantelić 46′).
Trener: Goran Milojević