10. i 11. jula u Novom Sadu je održano finale Kupa Srbije u disciplinama trostav vazdušnom puškom za kadete i MK puškom za juniore i seniore.

Pravo nastupa među 10 najboljih strelaca Srbije izborila su i tri strelca Mladosti: Spasić Borivoj, Džonić Lana i Gaćeša Dimitrije. Kadet Spasić zabeležio je solidan nastup ali su ga nekoliko sitnih grešaka koštale medalje te je završio na 4. mestu sa jednim krugom zaostatka iza trećeplasiranog i 2 kruga iza drugoplasiranog takmičara. Džonić je u istoj disciplini pucala odlično i sa 593 kruga, što je krug manje od državnog rekorda, osvojila zlatnu medalju. Džonićeva se plasirala i u finale MK trostava za juniorke, gde je sa ličnim rekordom osvojila 5. mesto. I treći predstavnik Mladosti, Gaćeša Dimitrije pucao je odlično pa je u konkurenciji juniora osvojio 1. a u konkurenciji seniora 5. mesto.

Od 16. do 18. jula održano je prvenstvo Srbije za iste kategorije takmičara uz jednu disciplinu više – 60 metaka ležeći. Obe kadetske ekipe Mladosti u vazdušnom trostavu domogle su se odličja i to: muška – bronzane a ženska srebrne medalje. U pojedinačnoj konkurenciji Spasić je opet ostao na korak od medalje osvajanjem 4. mesta dok je Džonićeva zaostala 2 kruga za svojom najvećom rivalkom Radoičić Anđelom uz Smedereva i pripalo joj je 2. mesto. MK puškom se na upečatljiv način od juniorske konkurencije oprostio najbolji strelac Mladosti Gaćeša, koji je u trostavu osvojio 1. a u ležećem stavu 2. mesto u Srbiji. Njegovom najvećem rivalu i kolegi iz reprezentacije Ivanović Marku iz Kragujevca, pripalo je 2. mesto u trostavu i 1. mesto u ležećem stavu.

Sada sledi takmičarska pauza do sredine septembra ali će strelci Mladosti nastaviti sa pripremama kako bi se forma što bolje izbrusila do početka nove sezone.