Prvoligaški fudbalski derbi na Gradskom stadionu u Inđiji su odigrali zeleno beli i OFK Žarkovo.

Bila je to pre svega izuzetno tvrda fudbalska predstava u kom je po poluvremenu svaka ekipa imala periode dominacije na terenu. U prvom delu je to bila domaća ekipa Inđije koja je pružila mnogo bolju partiju na terenu nego protiv ekipe Radničkog iz Sremske mitrovice samo nedelju dana ranije.

U svakom trenutku u prvom delu meča se videlo da domaćin želi do pobede kroz dobru igru, a već u 17.minutu je usledila i radost igrača domaćeg tima. Nedavno pridošli igrač iz niškog Radničkog, Stefan Đurić je postigao lep pogodak u 17.minutu. Njegov šut malo iskosa sa leve strane napada domaćina je bio izuzetno precizan. Lopta je pogodina malu mrežicu nemoćnog golmana gosta Nemanje Jevrića, 1: 0.

U nastavku prvog dela meča još bar dve prilike za nov pogodak domaćina. Prvo je u 32.minutu Vukčević glavom šutirao iz peterca gosta, ali je on izblokiran i od svega samo korner. Posle tog kornera u gužvi je oboren igrač domaćina, ali je sudija, samo odmahnuo rukom, a bio je odlično postavljen u tom momentu.

Nova prilika za domaćina u 35.minutu. Nedeljković odlično centrira posle mini kombinacije iz izvedenog slobodnog udarca. Vukčević se baca ka lopti, ali je ona ipak daleko od njegovih nogu i završava tik uz stativu gola gosta.

Posle jedne od akcija, Stefan Đurić dobija udarac u nogu iako je bio van terena za igru. Povreda, otok članka i izvršena je prinudna izmena u domaćem timu.

Jedinu pravu priliku gost ima u 43.minutu. Posle kornera za domaćina, usledila je brza kontra gosta. Loptu upućuje Zuvić sa oko 20 metara od Vukašinovića, a ovaj je boksuje u polje.

U drugom delu domaćin se čini nesvesno povlači na svoju polovinu. Gosti su imali više loptu u nogama, ali bez prave završnice. Čak šta više domaćin u takvoj igri beleži dve šanse, a gost samo jednu. Prvo se vižljasti Ignjatović iz domaćeg sastava odlučuje na šut posle solo prodora, ali je lopta otišla daleko kraj stative gola gosta. Potom je Đokić imao svoju rolu u 77.minutu. Međutim ta prilika za potvrdu pobede nije iskorištena.

Gost opet iz šuta sa 18.mretara pokušava do boda u 76.minutu. Strahinja Jovanović je šutirao direktno u dobro postavljenog Vukašinovića.

Inđija – OFK Žarkovo 1: 0 (1: 0)

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 600. Sudija: Milan Ilić, pomoćnici: Ivan Blagojević i Aleksandar Marjanović. četvrti sudija: Dušan Pančić. Delegat: Dušan Tomić. Strelac: Đurić 17′ – Inđija. Žuti kartoni: Desančić 79′, Nedeljković 84′ – Inđija, Nikolić 31′, Dukić 34′, Jovanović 44′, Milić 73′, Manić 80′ – OFK Žarkovo.

Inđija: Vukašinović, Nedeljković (Riznić 84′), Vukajlović, Kukolj (Srbijanac 84′), Jovanović, Đurić (Đokić 39′), Žakula, Desančić (K), Vukčević (Kovačević 60′), Rađen, Ignjatović.
Trener: Nebojša Jandrić

OFK Žarkovo: Jevrić, Delević, Nikolić (Manić 46′), Zuvić, Ivan Jovanović (Stojanović 63′), Ignjatović (K), Milić, Gojkov (Dostanić 46′), Čarapić (Strahinja Jovanović 71′), Obrenović, Dukić.
Trener:Dejan Nikolić