Šabac. Stadion Mačve. Gledalaca oko 1.000. Sudija: Miroslav Milenković, pomoćnici: Nikola Milosavljević i Jovan Jovičić, četvrti sudija: Saša Ranisavić. Delegat: Milan Lojanica. Strelci: Stevanović 19′, Belić 57′ – Mačva, Nedeljković 14′ – Inđija. Žuti kartoni: Adamović 27′, Pešić 36′, Gigić 63′, Belić 65′, Arambašić 90′, Jevtić 90′ – Mačva, Nedeljković 73′, Ignjatović 83′, Rađen 90′ – Inđija.

Mačva: Samurović, Popović, Stevanović, Jevtić, Pešić, Gigić (Trimanović 75′), Belić, Arambašić (Subotić 90′), Mijailović (Čvorić 83′), Adamović, Ristanović (Radovanović 83′).
Trener: Boris Savić

Inđija: Vukašinović, Nedeljković, Vukajlović, Riznić (Đokić 62′), Milosavljev (K) (Vukčević 79′), Kukolj (Kovačević 62′), Jovanović, Žakula, Desančić, Rađen, Ignjatović.
Trener: Nebojša Jandrić

Pred poprilično dobro ispunjenim tribinama stadiona Fudbalskog kluba Mačva u Šapcu je odigran derbi meč Prve fudbalske lige Srbije.

Sastali su se stari rivali Mačva i Inđija. Gost je u Šabac stigao kao neporaženi tim u prvenstvu, a od ovog meča to ga više nekrasi. Inđinčani su rano stigli do gola u 14.minutu utakmice. Odlučio se na šut sa distance Nedeljković, a njegov šut je bio neodbranljiv za golmana Samurovića, 0: 1.

To vođstvo gosta nije dugo trajalo. Posle greške na sredini terena, lopta stiže do Stevanovića koji trese mrežu Vukašinovića u 19.minutu za poravnanje rezultata.

Taj gol, kao da je bio i presudan u ovom meču. Igrači Mačve posle dobre igre gosta do tada su bili mnogo bolji i agresivniji nego do poravnanja rezultata.

Gol odluke je pao u 57.minutu meča. Strelac je bio Đorđe Belić. U tom trenutku se čini da je gostujuća odbrana morala mnogo bolje da reaguje.

Na kraju Mačva je još jednom bila kobna po zeleno bele. U prošloj sezoni je ona utrla put gostima ka napuštanju elitne lige, ali istorija se uvek ne ponavlja. Ipak zeleno beli su izgubili u ovom trenutku i liderski položaj na tabeli.