Malo koji sport kao odbojka može pruži takvu dramu u jednom meču koji je po setovima celina svaki za sebe.

To potvrđuje i razvoj događaja na utakmicu drugog kola Super lige Srbije koji je odigran u inđijskoj hali sportova. U duelu novajlije na elitnoj odbojkaškoj sceni Srbije ekipe Inđije i subotičkog Spartaka je viđena vrlo zanimljiva odbojkaška predstava pred oko 200 gledalaca.

Gošće su bolje započele utakmicu i relativno lako su dobile prva dva seta. Prvi sa rezultatom 18: 25, a drugi na razliku 24: 26. Upravo taj drugi set je i nagovestio kasniji rezultatski preokret. Četa trenera Nikole Jerkovića se ponovo digla iz pepela kao i u meču sa šampionskim sastavom Uba na gostovanju. Treći set Inđinčanke dobijaju sa 25: 19 i to je bio prvi superligaški osvojeni set u istoriji ovog kluba pred svojom publikom. Tu domaći tim hvata zalet te i naredni set dobija sa pet poena prednosti, 25: 20.

Inđinčanke ponovo stižu do petog seta, kao i u Ubu. Ovog puta sa suprotne strane nije bio šampion Srbije, već vojvođanski rival, Spartak. Peti set domaći tim igra sigurno, pametno i slavlje je posle rezultata 15: 12 moglo da počne.

Prva da (ne)pominjemo opet istoriju, pobeda Inđije u novom društvu. Po rečima trenera prva od tri potrebne za opstanak. Uostalom ovo su njegove reči posle meča,

Velika pobeda za moju ekipu. Čestitam devojkama na pobedi. Sigurno posle 2: 0 nije lako vratiti se. Pokazali smo određene kvalitete. Iako smo ove nedelje imali problema sa brojem treninga. Na žalos nismo bili svi tu preko cele nedelje. To je sigurno uticalo na neki lošiji start. U svakom slučaju pokazali smo da smo od tvrdog materijala. Velika pobeda za nas. Svakako uz onaj bod na Ubu, ovo je jedan dobar početak za našu ekipu“.

Dva seta smo igrali onako besprekorno kako ja zahtevam od ekipe. Ispoštovali su sve kako smo se dogovorili. I posle velikog broja grešaka je odredio pogrešan put i izgubili smo. Mislim da ništa neznači ovaj poraz. Mi smo faktičko odradili dva meseca bez dizača, polako se vraćamo. Mislim da će ovo biti dobra priča“, rekao je trener Spartaka Predrag Zucović posle završetka utakmice u inđiji.

Inđija – Spartak 3: 2 (18: 25, 24: 26, 25: 19, 25. 20, 15. 12)

Sudije:Zoran Radovanović i Jan Očenaš. Gledalaca oko 200.

Inđija: Zubac, Barnak 13, Isailović 9, Kalinić, Luković 2, Ljubičić 3, Andrić 2, Katić (L), Kompirović 7, Valjarević, Obrenović 17, Radmilović 15, Pustahija 6.
Trener: Nikola Jerković

Spartak: Zucović, Matea Petrović 5, Komlenović 15, Aleksandra Petrović 26, Korolija 1, Spasenić (L) 1, Džaković 1, Radonjić 13, Tusevljak, Andrić 12, Baić 5, Hadžimusović, Žigić.
Trener: Predrag Zucović