Odbojkašice Inđije su pružile još jednu sjajno predstavu na gostovanju kod favorizovanih ekipa domaćina.

Ponovo su odigrale meč u pet setova, bile nadomak senzacionalne pobede, ali je ipak osvojen bod. Sa male vremenske distance šef struke Inđije Nikola Jerković ovako razmišlja,

Odigrali smo sinoć u Obrenovcu jednu utakmicu za pamćenje koja je nažalost završena pobedom domaćina od 3:2. Ali, svakako ću je pamtiti po sjajnim potezima sa obe strane i po izuzetnoj borbenosti mojih igračica. Taj nivo borbe za svaku loptu, za svaki poen bi svaki trener poželeo i upravo iz velikog zalaganja došli smo u šansu da ugrozimo velikog favorita. Podsetiću da sastav čine 11 reprezentativki Srbije u kategorijama seniorki ,juniorki i kadetkinja. I da zaista nije bilo lako igrati pre svega protiv fizički nadmoćne ekipe u telesnoj visini, ali smo i to uspeli“.

Sam ambijent u Obrenovcu je specifičan ?

Problem svih ekipa koji gostuju u Obrenovcu, a ovo govorim iz iskustva, jer sam vodio ekipu Tenta u pet takmičarskih sezona, je velika visina dvorane koja je visoka 29,5 metara. I nijednoj ekipi nije prijatno u toliko velikom prostoru. Tako je utakmica i počela, prvi set ubedljiv na stranu Tenta, drugi set smo uspeli na bloku da osvojimo pet poena. Tako da je upravo taj element bio najzačajniji za iznenadjenje. Treći set najbolja odbojka koju smo odigrali do sada. Nije bilo lopte koja je izgubljena posle divovske borbe 28:26 za Inđiju i vođstvo od 2:1. Početak četvrtog seta obećavajući, 7:3 na početku. Ali na žalost izdržali smo ovaj set negde do sredine kada Tent preuzima kontrolu utakmice i dobija set 19:25. Peti set posle početna dva poena za moj tim je bio demonstracija kvalitetne igre Tenta i dominacija visinom“.

Rezime utakmice,

Zaslužena pobeda Tenta, ali i pokazatelj da devojke, da tim napreduje iz nedelje u nedelj. Na žalost to publika u Inđiji još nije uspela da vidi jer su u Inđiji gostovale ekipe koje su zaista prejake za nas i gde nismo imali šanse, ali verujem da ćemo se već krajem meseca radovati i pobedi u Inđijskoj hali sportova“.

Bilans bodova i pobeda pred start prvenstva je bio upravo kao želja ovaj ?

Uzeli smo za sada pet bodova od ekipa gde nismo očekivali. Ub jedan bod, Partizan tri boda i protiv Tenta jedan. Još po dva boda protiv Spartaka i Kleka i mislim da je to ispunjen cilj koji smo postavili pre početka sezone. Tri pobede, devet bodova i opstanak u ligi obezbeđen već posle sedam kola“.

Šta dalje, prvenstvo se tak zahuktava ?

Sada ćemo u narednim danima sagledati neke nove ciljeve i napraviti neke nove računice, ali o tome ćemo nekom drugom prilikom. Sledeće subote očekuje nas teško gostovanje Jedinstvu u Staroj Pazovi. Ekipi koja nije izgubila nijedan bod za sada. To će nadam se biti dobra provera i priprema za utakmicu sa Sremom“.