Fudbaleri Radničkog iz Sremske mitrovice i Inđije su odigrali tek drugu međusobnu utakmicu u prvoligaškom društvu.

Radnički je letos odneo bod sa Gradskog stadiona u Inđiji, a zeleno beli su se danas rezultatski revanširali sa “kamatom”.

Po teškom terenu za igru pred oko 450 gledalaca igrači dva tima su pružili dobru igru, a praktično su tu igru i podelili na dva poluvremena. Domaćin je bio konkretniji rival u prvom delu utakmice. Tu svoju bolju igru nije i materijalizovao što se kasnije crvenima i obilo o “glavu”. Golman gosta Čupić je bio i najzaslužniji što je na poluvremenu bilo, 0: 0. U poslednjem minutu prvog poluvremena je dve puta u istom napadu paradama spasavao mrežu svog gola. Gost je retko pretio u tom delu meča, a najbliži mreži su bili Milosavljev i Đokić.

Drugo poluvreme je praktično i počelu goloma za gosta. Posle dobre akcije po levoj strani terena, usledio je centaršut Srbijanca na suprotnu stativu gola Šegavca. Tu je usamljen i zaboravljen bio Milosavljev koji iz peterca lako postiže gol u 49.minutu, 0: 1.

Radnički je najbliži bio izjednačenju posle akcije Rajkovića, koji je glavom prosledio loptu tik uz stativu gostujućeg gola posle centaršuta sa desne strane napada svog tima.

0: 2 je bilo u 75.minutu meča. Žakula je odlično pronašao Đokića, a ovaj šalje loptu na desnu stativu gola domaćina gde je u punom trku u mrežu šalje Ignjatović. Lagana egzekucija za inđijskog “Runija”.

I sam Đokić se upisao u listu strelaca u 85.minutu meča. Kukolj je pronašao Stojanovića, ovaj iz prve šalje loptu na glavu Đokića. Odličan centaršut Đokić koristi i lako matira Šegavca treći put na meču.

Radnički – Inđija 0: 3 (0: 0)

Sremska Mitrovica. Stadion Radničkog, gledalaca oko 450. Sudija: Mladen Jakovljević, pomoćnici: Njegoš Tubić i Jovan Jovčić, četvrti sudija: Danilo Jerinić. Delegar: Stanislav Karasi. Strelci: Milosavljev 49′, Ignjatović 75′, Đokić 85′ – Inđija. Žuti kartoni: Mustapha 16′, Vidić 38′, Škorić 48′, Petrović 89′ – Radnički, Milosavljev 60′, Čupić 76′, Kukolj 89′ – Inđija.

Radnički: Šegavac, Josimov, Janković (Pejović 63′), Dimitrić (K)(Križan 77′), Rajković (Sylla 77′), Vidić, Rakić, Petrović, Mustapha, Matković, Škorić (Stevanović 88′).
Trener: Dragan Perišić

Inđija: Čupić, Kovačević (Žakula 46′), Milosavljev (Nedeljković 73′), Stefan Đurić (Kukolj 44′), Stojanović, Đokić, Rađen, Ignjatović, Srbijanac (Vukajlović 73′), Nikola Đurić (K), Plavšić (Jovanović 73′).
Trener: Nebojša Jandrić