Dva sremska superligaša su u inđijskoj hali sportova odigrale prvu međusobnu utakmicu u elitnom stepenu takmičenja u Srbiji.

Naspram domaćih odbojkašica Inđije je bila vrlo mlada i nadahnuta ekipa Srema iz Sremske mitrovice. Zanimljivo u samo jednom danu dva duela, doduše u različitim sportovima, ekipa iz Inđije i Sremske mitrovice i u oba su na kraju Inđinčani imali više razloga za zadovoljstvo.

Na ovom duelu je bilo od starta vidljivo da će svaki poen biti pravi mali “rat”. Nije bilo izgubljenog poena, a da se on nije morao zaraditi na terenu za igru. Često su u uvodnom setu dva stratega uzimali minut odmora kako bi vraćali svoje timove iz rezultatskih zaostataka, koji nisu prelazili više od tri do četiri poena razlike. Na kraju domaći tim pravi mini seriju od tri poena i rešava tu deonicu sa 25: 22.

Drugi set odlazi u doigravanje iako se činilo da posle vođstva Inđije od 9: 3 neće biti problema za domaći tim. Tu sjajna kapitenka gostiju Katarina Lukić podiže sa servisima svoj tim i brzo je tri poena prednosti za Srem, 12: 15. U nastavku velika borba se nastavlja i Inđija stiže do prve set lopte, 24: 23. Međutim nekoristi je, kao ni sledeću i Srem dobija taj set sa rezultatom, 26: 28.

Treći set slična priča. Opet se igra na razliku iako je Inđija imala dve set lopte, 24: 22. Do kraja tim Nikole Jerkovića ipak izdržava pritisak za 28: 26 i vođstvo od 2: 1 u setovima.

Četvrti set je bio sav u znaku gostujućeg sastava. Posle rezultata 8: 7, za sve su se pitale gostujuće igračice koje brzo rešavaju taj period igre u svoju korist, 20: 25.

Tako se ušlo i u peti odlučujući set. Zanimljivo tek u tom setu je Srem dobio uvodni poen, ali su se na kraju radovale domaće odbojkašice, 15: 9. Bilo je vidno da imaju pad koncetracije jer domaći tim beleži pet uzastopnih poena za svoju veliku radost. Radost oličenu u pobedi broj četiri, pobedi koja po svim “računicama” garantuje opstanak debitanta u Super ligi i za narednu sezonu. Za Srem ta bitka tek predstoji, ali ne treba sumljati da pulenke Mirjane Musulin mogu mnogo više od puste borbe za opstanak.

Inđija. Hala sportova, gledalaca oko 200. Sudije: Mirko Janković iz Niša i Branislav Jovančić iz Beograda, delegat: Vladimir Ćuk iz Beograda.

Inđija – Srem 3: 2
25: 22, 26: 28, 28: 26, 20: 25 i 15: 9

Inđija: Barnak, Isailović, Luković, Kompirović, Obrenović (K), Radmilović, Zubac (L-1)
Kalinić, Ljubičić, Andrić, Valjarević, Pustahija, Katić (L-2)
Trener: Nikola Jerković

Srem: Mihajlović, Stanojević, Grabić, Lukić (K), Dragović, Berbatović, Tadić (L-1)
Vasić, Narančić, Jeković, Danilović, Antić, Egić (L-2)
Trener: Mirjana Musulin