Dobro popunjena inđijska hala sportova za utakmicu odbojkašica Inđije i Uba. Polako, ali sigurno dobri rezultati odbojkašica Inđije u svojoj debitantskoj sezoni među elitnim klubovima Srbije poprima i sve veći broj ljubitelja ovog sporta na tribinama.

A, oni su imali i šta da vide. Gostovao je zvanični šampion Srbije iz prošle sezone, tim Uba, tim sa kojim su Inđinčanke i osvojile prvi bod na samom startu takmičenja. Iako baš uvek nepišemo o ljudima koji se brinu za regularnost utakmice, to na ovom meču nije bilo moguće preskočiti, zaobići. Sudijski tandem je od drugog seta uglavnom izgubio konce i svoje odluke su išle, opet uglavnom na štetu domaćeg tima. I to u trenutcima kada se lomio rezultat na ovom meču.

Već prvi set je nagoveštavao tu veliku bitku na terenu. Gošće bolje otvaraju taj set. Uglavnom vode do tri poena prednosti, a onda domaći tim stiže do 15: 15. Taj nalet i posle minuta odmora stratega gošći, nastavljaju i prelaze u vođstvo, 17: 16. Nekoliko grešaka i šampionke to koriste za ponovnu prednost, 17: 20. I prva set lopta je za Ub (23: 24), ali naredna tri osvaja domaći tim i to je 26: 24 i 1: 0 u setovima.

U drugom setu vođstvo domaćeg tima. Jedno loptu sudija Očenaš ocenjuje kao blok-aut, iako je bilo vidno da je to bio veliki promašaj igračice Uba. Tu živci stratega domaćina popuštaju, a sve utiče i na burnu reakciju odbojkašica domaćeg sastava. Koncetracija se gubi, a domaći tim je ipak bio i blizu povratka u set kod rezultata, 19: 20. Ipak to je bilo i sve u tom setu, 21: 25 i 1: 1 u setovima.

Nove skandalozne odluke su viđene i u trećem setu. Opet je zaustavljen nalet domaćeg tima. Opet se one vraćaju u igru, 20: 20. Ali, tu ipak praktično i staju, 22: 25 za 1: 2.

U četvrtom setu Inđija dominira rezultatom i igrom sve do poravnanja rezultata, 15: 15. Tu gošće prelaze u vođstvo, koje uspešno zadržavaju za pobedu, 21: 25, 1: 3 u setovima.

Inđija, Hala sportova, gledalaca oko 250. Sudije: Jan Očenaš iz Bačkog petrovca i Jovana Vuković iz Beograda. Delegat: Dejan Jovanović iz Beograda.

Inđija – Ub 1: 3
26: 24, 21: 25, 22: 25, 21: 25

Inđija: Isailović 14, Luković 4, Andrić 22, Kompirović 1, Obrenović (K) 15, Radmilović 9, Zubac (L-1)
Barnak, Kalinić, Valjarević, Pustahija 2, Katić (L-2).
Trener: Nikola Jerković

Ub: Gligorić 11, Novosal 5, Jakšić 7, Lukić 11, Kecman 18, Medić 9, Sanja Đurđević (L-1)
Pavlović 14, Vukčević, Petranović, Ranković, Aleksandra Đurđević, Vrcelj, Đurđević (L-2).
Trener: Marijana Boričić