Hajduk - Slavija veterani, foto: Živko Radivojević

Rezultati 20. kola: Sinđelić (Ugrinovci) – Boleč 0:2, Budućnost (Dobanovci) – Adaneks (Beograd) 6:1, Leštane – Sinđelić (Beograd) nije odigrano, Hajduk (Šimanovci) – Slavija (Beograd) 5:5 i TEK Sloga (Veliki Crljeni) – PKB (Padinska Skela) 3:0 službeni rezultat. Danas igraju: Železnik – Torlak (Beograd).

Tabela: 1. PKB (80:29) 46, 2. Hajduk (86:42) 42, 3. Budućnost (54:46) 33, 4. Železnik (40:35) 31, 5. Boleč (43:52) 30, 6. Adaneks (42:50) 27, 7. Slavija (52:60) 24, 8. TEK Sloga (31:47) 24, 9. Sinđelić (B) (33:40) 23, 10. Torlak (38:53) 23, 11. Sinđelić (B) (33:46) 20 i 12. Leštane (26:58) 9 bodova.

Hajduk – Slavija 5:5 (1:2)

Očigledno je da je „dosta fudbala“ za veterane Hajduka i da prisutan „zamor materijala“. Dok su domaći fudbaleri napadali i imali veći posed lopte, gosti su bili konkretniji i posle petnaestak minuta igre imali su prednost od 0:2. Ipak, Knežević je uspreo da postigne gol i smanji prednost Slavije. Gosti su uvećali prednost početkom drugog poluvremena, da bi potom usledio period igre u kojem su fudbaleri Hajduka za 7-8 minuta postigli četiri gola. Ponovo dolazi do dekoncentrisanosti kod domaćina, te dozvoljavaju „vršnjacima“ Slavije da se razmahnu i poravnaju rezultat. Pred igračima Hajduka je gostovanje Torlaku, da bi u poslednjem kolu, 3. juna bili domaćini Železniku. U svakom slučaju, šimanovački veterani su obezbedili (bar) drugo mesto, koje vidi u viši rang.
ŠIMANOVCI. Igralište: Hajduka. Gledalaca: 50. Sudija: Zoran Krstić (Jakovo). Pomoćnici: Vlastimir Petrić i Goran Dragičević (oba Obrenovac). Strelci: 0:1 Ilijev u 7, 0:2 Breković u 16, 1:2 Knežević u 18, 1:3 Breković u 50, 2:3 Knežević u 63, 3:3 Ignjatović u 65, 4:3 Radojčić u 68, 5:3 Ignjatović u 70, 5:4 Momir u 78. i 5:5 Momić u 88. minutu.
HAJDUK: Đermanović, Medić, Vasić, Devrnja, Glumčević, Radosavljević, Knežević, Bezbradica, Radojčić, Črstić, Ignjatović. Igrali su još: Leković i Radivojević.

SLAVIJA: Pantelić, Suka, Savić, Dobanović, Govedarica, Momir, Breković, Radović, Janković, Ilijev. Ramić. Igrali su još Tešić i Mehmedović.