Inđija - Dinamo, foto: Anđelko Belić, Sportin

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 2.500. Sudija: Aleksandar Vasić – Novi Žednik, pomoćnici: Pavle Piper – Čačak, Jovan Grujić – Niš i četvrti sudija: Igor Stoilković – Zemun. Delegat: Miroslav Bukvić – Priboj. Strelci: Rogač 4’ (penal), Dimitrov 22’, Dimitrijević 32’ – Inđija. Crveni karton: Matsoukas 51′ – Dinamo. Žuti kartoni:  Dimitrijević 74′, Bjeličić 81′, Banjac 90+1′ – Inđija. Pavišić 3’, Matsoukas 7’, Stevanović 13’ – Dinamo.

Inđija: Preković (K) 8, Dimitrijević 8, Vraštanović 8, Bjeličić 8,5, Dimitrov 8,5, Ilić 8, Andrejić 8, Anđelković 8, Rogač 8, Bađi 8, Vidić 8.
Trener: Srđan Blagojević

Dinamo: Lakić 7,5, Nikola Stevanović 7 (Antić 85′ -), Veškovac  (Neljković 21’ 7), Dimitrov 6,5 (Karapandžić 65′ 7), Jovanović 7, Gašić 7, Matsoukas 6, Ožegović 7, Mlađan Stevanović (K) 7, Pavišić 7, Popović 7.
Trener: Dragan Antić

U sjajnom ambijentu pred preko 2.500 gledlaca je započela prva utakmica baraža za popunu Super lige Srbije.

Pre utakmice kapiten domaćeg tima, Miloje Preković je uručio prigodan buket cveća za Sofiju Žak koja je sa svojom rukometnom ekipom uspela da se izbori za povratak na superligašku scenu.

Sama utakmica počinje burno. Već prvi napad domaćina i vellika prilika za Andrejića. Ovaj u pokušaju šuta biva oboren i sudija u 54.sekundi pokazuje na belu tačku. Odgovornost uzima Rogač. On šutira po sredini gola, golman odbija, a pomoćni sudija visoko diže zastavicu. Sve se vraća ponovo na belu tačku, a sada je siguran Rogač za 1: 0 u 4.minutu.

Gost odgovara sa svojim prvim napadom u 10.minuutu. Bio je to slobodan udarac za gosta, najviši u skoku je Ožegović koji glavom gađa stativu gola domaćina.

2: 0 je bilo u 22.minutu. Vrlo angaržovani Andrejić je sjajno uposlio Dimitrova, zeleno bela vedeta iskosa šutira u suprotan ugao nemoćnog golmana Lakića u malu mrežu.

Gost ponovo gađa okvir gola u 29’. Sada je glavom gornji deo prečke pogodio Popović posle udarca iz ugla. Sjajnu akciju pravi domaćin u 31’. Sve je krenulo od Prekovića, ovaj ka Vraštanoviću, trk, potom šalje loptu ka  Dimitrijeviću, koji vraća pas Vraštanoviću koji šutira nedovoljno precizno.

3: 0 je bilo u 32.minutu. Bila je to nova brza kontra zeleno belih, a Dimitrijević lagano gađa gol za veliku radost domaćina.

Nova prilika domaćina u 37’. Bađi je u slolo prodorru, ulazi u kazneni prostor gosta, vraća loptu ka Dimitrijeviću koji sa osam metar loptom promašuje ceo gol. Nova prilika za domaćina u 41′. Sada je na sceni Andrejić koji šutira glavom sa oko 12 metara, visoko preko gola. Sjajno ga je u toj poziciji pronašao Anđelković. Poslednja prilika za gol u 45′. Opet su gosti imali dobrog šutera glavom. Ovog puta je to Pavišić, anjegovu loptu ispod prečke vadi Preković.

U drugom poluvremenu rano je meč praktično i rešen. Tada je borbeni Grk, Matsoukas udario igrača Inđije i dobio je odmah direktan crbveni karton.

Ovaj momenat je u neku ruku i vezao noge igraččima Inđije, ali gost to nije umeo da kazni. Već u 55′ prilika za Ožegoviće. Čime drugim do glavom ovaj igrač šutira posle centaršuta, ali direktnno u dobo postavljenog Prekovića. U nastavku meča beležimo još par prilika za domaćina koji je lako mogao i do veće prednosti. Ipak velike prilike su promašili Vidić u 56′, Bjeličić u 70′, Dimitrov u 80′ i 83′ te ponovo Vidić u 83′.

Na kraju meča ostala je visoka prednost za Inđiju pred revanš meč koji se igra u nedelju u Vranju. Inđijsa publika je sa velikim aplauzom ispratila svoje ljubimce na taj put.

Piše: Anđelko Belić