Radnički Šid, detalj, foto: Marko Grujić

Gradski stadion u Šidu. Gledalaca: 100. Fudbaleri Radničkog iz Šida na svom terenu u prijateljskom meču odmerili su snage sa novim članom MOL-ZAPAD ekipom FK Sremac Berkasovo, i ubedljivo trijunfovali.

Razlika u kvalitetu bila je evident, gde je i sam posed lopte u nogama pokazao ko je gospodar na terenu. Veliki broj šuteva domaćina na protivnički gol u sam okvir gola tokom utakmice poprilično je namučio mladog golmana gostiju.

Već u 11.minutu meča domaćin je poveo preko Derajića, a samo dva minuta kasnije Perović je povisio na 2-0. Gosti su preko penala desetak minuta pre isteka prvog dela igre smanjili vodjstvo preko iskusnog Vlaisavljevića, koji je bio stopostotno siguran sa bele tačke. Razultatom 2-1 završeno je prvo poluvreme.

Drugi deo igre opet pripada domaćoj ekipi Radničkog koja preko Šuše u 54. minutu svoje vodjstvo diže na 3-1. I onda isti slučaj kao i u prvom delu igre nakon samo dva minuta pada još jedan gol, postiže ga Derajić, svoj drugi, i rezultat meča biva 4-1. Ovim se ishodom i završava prijateljski meč komšijskih klubova.

Već naredne srede fudbaleri Radničkog odigraće novi prijateljski meč i to sa ekipom Podrinja iz Mačvanske Mitrovice.

Piše i foto: Marko Grujić