Fudbaleri Inđije i Topole sport kluba su odigrali utakmicu 19.kola Linglong Super lige Srbije na Gradskom stadionu u Inđiji.

Gost je na utakmicu došao bez svog neočekivano preminulog šefa stručnog štaba Zoltana Saboa. Po održanom minutu ćutanja u njegovu čast, odmah na startu utakmice se videla velika želja gosta za pobedom. Dva tima su u meč ušla sa tri vezana poraza, a na terenu za igru je postojao praktično samo jedan tim, TSC.

Već u četvrtom minutu je bilo na semaforu 0: 1. Bio je to korner za gosta sa desne strane napada. Lopta pada u peterac gde se najbolje snašao kapiten gosta Tomanović, koji glavom loptu šalje u mrežu. Zanimljivo do tog momenta domaćin nije znao kako do polovine igrališta.

Gost je mogao do novog vođstva u 9.minutu. Slobodan udarac je izveo najbolji strelac Lukić. Sremac u timu gosta je uputio sjajan šut, ali je golman Novaković istu prosledio u korner. Minut kasnije i to se desilo, prva prilika domaćina na utakmici. Aleksić je u dobroj poziciji i sa oko deset metara od gola šutira kraj istog. Mladi Banjac, koji je u letnjem prelaznom roku stigao iz Inđije u TSC se oprobao u udarcu glavom. Duronjić ga odlično pronalazi, ali udarac Banjca odlazi tik iznad prečke. Minut kasnije opet Banjac u akciji. Šutira u svom prepoznatljivom stilu sa oko 16.metara, ali je Novaković sjajnom paradom sprovodi u korner. Iz istog kornera, Tomanović opet u šansi. Bivši kapiten Inđije, nije bio čuvan, ali je Novaković bio taj koji je produžavao nadu u buđenje ostatka tima. Pritisak gosta se nastavljao, igralo se kao u viktoriji, a svoje šanse su redom propuštali Banjac u 19′, Lukić u 25′, Stanojev u 33′. U tom razdoblju silne promašaje ili prilike gosta nije kaznio Bastajić. Najagilniji igrač Inđije je iz povoljne prilike dobro šutirao, ali je ispred golmana Filipovića lopta izbačena u korner.

0: 2 je bilo u 38.minutu. Do tada najbolji pojedinac u ekipi Inđije, golman Novaković bespotrebno visoko izlazi od svoga gola. Tu ga lako zaobilazi Lukić koji paralelno sa linijom peterca šalje loptu, a na nju natrčava Stanojev. Lagana egzekucija momka na kojeg su iz odbrane Inđije svi zaboravili.

Ni drugo poluvreme nije donelo neku drugu priču. Istina domaći igrači su malo duže uspevali da zadrže loptu u svom posedu i da načine par izglednih prilika za gol. Gost ponovo maši brojne šanse, a do 0: 3 stiže u 67.minutu.

Petković je lagano zakucao loptu u mrežu domaćina sa oko pet-šest metara od praznog gola Novakovića. Pre te egzekucije je bio korner za gosla sa leve strane napada. Lopta je prošla kroz sve igrače koji su je samo posmatrali i Petkoviću nije bilo teško da to kazni.

Inđija je mogla bar do počasnog gola preko Brane Ilića, ali je on iz kaznenog prostora ciljao suprotni ugao gola Filipovića. Ipak lopta odlazi nekontrolisano daleko od gola rivala.

Inđija je praktično odigrala najslabiju partiju jeseni na svom terenu. Za nju je zimska pauza kao bogom dana dobro došla.

Inđija – TSC 0: 3 (0: 2)

Inđija. Gradski stadion. Sudija: Novica Anđelovski. Pomoćnici: Svetozar Živin i Goran Beljin. Četvrti sudija: Nenad Minaković. Delegat: Dušan Tomić. Strelci: Tomanović 4′, Stanojev 38′ i Petković 66′ – TSC.

Inđija: Novaković, Cucin, Mihajlov (K), Krneta (Bakić 33′), Protić, Radin, Đorđević (Jovanović 55′), Aleksić (Dimitrijević 55′), Bastajić, Nešković (Marković 78′), Obradović (Brana Ilić 55′).
Trener: Dejan Čelar

TSC: Filipović, Skopljak, Tomanović (K), Petković (Babić 67′), Ponjević, Banjac (Santrač 74′), Antonić, Stanojev (Đurić 84′), Milićević, Duronjić (Zec 84′), Lukić.